Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Devlet Bahçeli: Darbeyi Aklından Geçiren Varsa Bu Şerefsiz Teşebbüsünde Muvaffak Olamayacak

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Darbeyi aklından geçiren varsa, millete silah çekmeyi düşünen bulunuyorsa, biliniz ki 82 milyonun kanını dökmeden bu şerefsiz tertip ve teşebbüsünde muvaffak olamayacaktır." diye konuştu.

Devlet Bahçeli: Darbeyi Aklından Geçiren Varsa Bu Şerefsiz Teşebbüsünde Muvaffak Olamayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında Türkiye'nin faydasına olacak her hayırlı hareket ve atılımın yanında akılla ve sabırla duracaklarını belirtti.

Hem dava aklı hem tarih aklı hem devlet ve millet aklının ihtiyaç ve iradesini ayırt edip gerektiği yerde tahkimini ve tevsikini yapacak yetenek ve karaktere sahip olduklarını belirten Bahçeli, aklını kullanmayan kişi ya da toplumların dünle bugün arasında bağ kuramayacağını, gönülden göze, duygudan duruşa, kuvveden de fiile ulaşamayacağını belirtti.

Bahçeli, "Siyaset bir akıl işidir, devlet yönetimi ise bundan mülhem akıl, adalet ve ahlak üzerine bina edilmelidir. Dünden bugüne Türk devlet felsefesinin dayandığı zamanlar üstü esasların özü bunlardır. Şurası da bir gerçektir ki karambole teslim olmuş toplumlar şarampole devrilmeye mahkumdur. Talihin ve tesadüflerin akıntısına kapılmış ülke ya da milletlerin tarihsel çıkarları, varlık hakları pamuk ipliğine bağlıdır." dedi

Türkiye'nin içine çekilmek istendiği anafora aklın nuruyla, adaletin şuuruyla mukabele ile müdahale etmenin başlıca görevleri bulunduğunu ifade eden Bahçeli,

"Karanlık gecenin yarılması, kararmış emellerin yıkılması en başta ortak akıl, ortak irade, birlik ve beraberliğin ortak paydasıyla mümkündür. Her vicdan sahibi insanımız ağır sorunlarla muhatap olduğumuzu teyit edecektir. Ancak hiçbir sorun altında ezileceğimiz kadar telafisiz değildir. Dağ ne kadar yüce olsa da mutlaka üstünden geçecek bir yol vardır. O yol ki aziz milletimizi feraha, selamete ve esenliğe birlik, beraberlik tılsımıyla taşıyacaktır." şeklinde konuştu.

"TÜRK DEVLETİ HAİNLERİN ENSESİNDEDİR"

Türkiye'nin çok yönlü, çok etkili, çok cehpeli bir mücadelenin içerisinde olduğuna vurgu yapan Bahçeli, ifadelerine şu şekilde devam etti:

"Bu yalın gerçeği inkar etmek akıl fukaralığına, samimiyet yoksunluğuna açık bir işarettir.
Sürdürülen mücadele bekamızla doğrudan ilgili, bunun yanında da milli birlik ve bağımsızlığımızla da yakından ilişkilidir. Türkiye bir yandan sınır ötesinde, diğer yandan da sınır içinde kesintisiz ilerleyen ve kesin çizgilerle tayini yapılmış milli bir direniş halindedir. Pençe, Kıran, Kapan operasyonları terörün belini kırmakla kalmamış, Türk devletinin kararlılık ve kudretini hainlere demir yumrukla göstermiştir. En son örneği 14 Şubat günü Van'da görüldüğü üzere, teröristler HDP'li iş birlikçi milletvekillerinin araçlarına binip propaganda faaliyetlerine cüret etseler de cesaret timsali güvenlik görevlilerimiz bunlara hadlerini bildirmektedir. 'Beyaz Toros devrede' diyen PKK destekçilerinin artık ne yatacak ne de sığınacak yerleri kalmıştır. Çünkü Türk devleti hainlerin ensesindedir."

Bahçeli, "Darbeyi aklından geçiren varsa millete silah çekmeyi düşünen bulunuyorsa, biliniz ki 82 milyonun kanını dökmeden bu şerefsiz tertip ve teşebbüsünde muvaffak olamayacaktır." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR