Dernek Kurup 'İş Bulma' Vaadiyle Vatandaşları Dolandırdılar

Ankara’da dernek kurarak devlet büyüklerinin adını kullanan ve ‘’işe aldırma’’ vaadiyle vatandaşları dolandıran 23 kişi, polis operasyonuyla yakalandı.

Dernek Kurup 'İş Bulma' Vaadiyle Vatandaşları Dolandırdılar

Ankara’da devlet büyüklerinin adını kullanarak işe aldırma ve tayin vaadiyle dolandırıcılık yapan 23 şüpheli polis operasyonuyla yakalandı. Şüpheliler arasındaki kamu görevlileri dikkat çekti.

DERNEĞİN LÜKS MERKEZİNDE ARAMA YAPILDI  

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmada İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesince yapılan araştırmada, Ankara merkezli faaliyet gösteren "Doğu Batı Elele Birlik Teşkilatı" adlı derneğin yönetimindeki bazı kişilerin, çok sayıda kişiyi dolandırdığını belirledi.

23 ŞÜPHELİYİ GÖZALTINA ALDILAR  

Teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düzenleyen ekipler, aralarında dernek yöneticilerinin de bulunduğu 23 şüpheliyi gözaltına aldı. Derneğin Balgat'taki lüks merkezinde de arama yapıldı. İki daire birleştirilerek oluşturulan dernek merkezinde faaliyet gösteren dolandırıcılık zanlılarının 60 bin lira tutarında kira ve aidat borcu bulunduğu tespit edildi.

FİRARİ ŞÜPHELİLER ARANIYOR  

Aralarında kamu görevlileri de bulunan şüphelilerin, devlet büyüklerinin isimlerini kullanarak "işe aldırma, ihale, tayin ve atama yaptırma" vaadiyle vatandaşları dolandırdığı saptandı. Şüphelilerin dolandırdıkları kişilere derneğin devlet büyüklerinin talimatıyla kurulduğunu ve devlete ait yerlerin satışı için kendilerinin görevlendirildiğini söylediği öğrenildi.

Bu tarz dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunan emniyet yetkilileri, firari şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Son Dakika Gündem Haberleri için tıklayınız

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR