Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan 19 Mayıs Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyadan yayınladığı mesaj ile 19 Mayıs'ın 100. yılını kutladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan 19 Mayıs Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 19 Mayıs'ın 100. yılı sebebiyle sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

19 MAYIS TARİHİ DEĞİŞTİENLERİN GÜNÜDÜR  

Altun, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs 1919 Hakk'ın ve milletin desteğinden başka hiçbir şeye güvenmeden göğsünü düşmana siper edenlerin, cesaret ve inançla tarihin akışını değiştirenlerin günüdür.

MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILINI GURURLA KUTLUYORUZ  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılında 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkıp 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmasıyla ilk adımı atılan büyük yürüyüşümüzün, Milli Mücadelemizin 100. yılını gururla kutluyoruz.

Bütün istiklal ve istikbal kahramanlarımızı, 19 Mayıs 1919'tan  bugüne vatan ve bayrak için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

GENÇLERİMİZ CENNET VATANI DAİMA KORUYACAKTI  

Gençlerimizin kendilerine armağan edilen 19 Mayıs'ın içerdiği derin mananın idraki içinde, ecdadımızın emaneti olan bu cennet vatanı daima koruyacaklarına ve 19 Mayıs ruhundan ilham alarak ülkemizi daima daha ileri taşımak için var güçleriyle çalışacaklarına inanıyorum.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR