Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin "Suriye" konusu için gerçekleştirilecek Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi öncesi baş başa görüşmesi bitti. Görüşme medyaya kapalı yapıldı. Erdoğan Ruhani'nin sonrasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile baş başa görüşme yaptı.

ÜÇ LİDER BASININ KARŞISINDA

İkili görüşmelerin sonrasında üçlü zirve başladı. Medyanın karşısına geçen liderler, ortak açıklama yaptı. Basın toplantısında ilk sözü İran Cumhurbaşkanı Ruhani aldı.

ERDOĞAN'DAN "KATLİAM" UYARISI

Ruhani ve Putin'in sonrasında söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'e dönük muhtemel bir saldırının felaketle neticeleneceğini söyledi. Ruhani ve Putin'e "Siz dostlarımızdan da desteklerinizi bekliyoruz" diyen Erdoğan, "Bölgede kurduğumuz 12 gözlem noktasının manasından biri de can emniyeti vermiş olmasıdır. Kendi halkına dönük katliamları Esad hükumetinin rızasına bırakmayı göze alamayız. Süreç çok sıkıntılı bir yere geldi. İdlib'e gerçekleştirilecek bir saldırı felaketle, katliamla, dramla neticelenecektir" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.