Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayrağımız, Ezanımız, Milletimiz, İnancımız Bellidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'de vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayrağımız, Ezanımız, Milletimiz, İnancımız Bellidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisi tarafından düzenlenen mitingde Hakkarili vatandaşlara hitap etti.

Hakkari'de coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet tarafından 'Erdoğan HDP'ye oy verenler teröristir' diye söylenen sözün iftiradan ibaret olduğunu söyleyerek 'Siz benim ağzımdan böyle bir laf duydunuz mu?' diye sordu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari'de çifte müjde vererek 10 bin kişilik yeni bir stadyum ve Kadın ve Çocuk Doğum bölümüne 100 yataklık bir ilave yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan satırlar şu şekilde:

KAYYUMLARIMIZ İYİ HİZMET ETTİ

Hakkari'yi daha da ileriye taşıyacağız. Kayyumlarımız ve kamu kurumlarımız gerçekten Hakkari'ye güzel hizmetler ettiler. Teröristlerin adeta enkaza çevirdiği bu güzel şehri hamdolsun süratle ayağa kaldırdılar. Aydınlatmadan sokaklara, kaldırımlardan bahçelere kadar Hakkarili kardeşlerimin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri hayata geçirdiler. Hakkari uzun yıllar hasretini çektiği yatırımlara kavuştu. Kandil'e peşkeş çekilen o paraların sizin için harcandığında şehrinizin nasıl güzelleştiğini gördünüz mü? Belediye kamyonların teröristlere mühimmat taşımak için sizlere hizmet için kullanıldığında nelerin başarıldığını gördünüz mü?

HAKKARİ AYDINLIĞI DA GÖRDÜ KARANLIĞI DA

Kandil'e özellikle çalışanlar var. 12, 13, 14, 15 yaşında kızlarımızı, yavrularımızı Kandil'e kaldıranlara 31 Mart'ta bir hesap soruyor muyuz? Ağlayan anaların gözyaşını dindiriyor muyuz? Kandil'deki terör baronlarına hizmet edenlerle, devletin ve milletinin emrinde sizlere hizmet etmek için çalışanlar arasında ayrımın farkına varıldığına inanıyorum. Hakkarili kardeşim ihaneti, terörü yıkımı gördü hem de ehil, dürüst, liyakatli ellerde nereden nereye gelebileceğine şahit oldu. Son 5 senede Hakkari neler gördü neler. Aydınlığı da gördü, terör karanlığını da. Özgürlüğü de gördü bölücü örgütün zulmünü de.

BUNLARIN ARKASINDA KİMLER VAR?

İstanbul'un göbeğinde ezan, bayrak, ahlâk düşmanlığı yapan edepsizlere Hakkari'nin artık yeter demesini bekliyorum. Ezanı yuhalayan, ıslıklayan, düdük sesiyle bastırmaya çalışan edepsiz sloganlarıyla saygısızlıkta sınır tanımayanların arkasında kim var? HDP var, CHP var. Ezanımıza, bayrağımıza saygı göstermeyene hiç kimse kusura bakmasın biz saygı da duymayız, fırsat da vermeyiz. Bölücü terör örgütün başı zaten hepsinin başı. Hepsi beraberler. Bay Kemal buraya Türk bayrağı ile gelemedi, örgütün bayrağı ile geldi, hatırlayın. Müezzini tokatlıyorlar bakın. 8 Mart Kadınlar Günü dediler, Taksim'e yürüdüler, ne izin var. Gösteri ve Yürüyüş Kanunu var. Dert seçim öncesi ülkeyi karıştırmak.

BİZ BAYRAĞIMIZLA YÜRÜDÜK

İstiklal marşımızda ne diyor. HDP kongrelerinde biliyorsunuz istiklal marşını okutmaz. Onlar bayrağımızı yaktılar biz ise bayrağımızla yürüdük ve yürüyoruz. Şu anda Hakkarili kardeşlerim şu ortaya koyduğu tablo sebebiyle kendilerini alkışlıyorum, şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Ezana düşmanlık eden, bu ülkenin ve milletin tüm değerlerine de düşman demektir. Benim tanıdığım Hakkarili kardeşim meydanı bunlara bırakmaz.

BİZ HEP BİRLİKTE TÜRKİYEYİZ

Biz bu ülkeyi hep birlikte kurduk. Çanakkale'yi yedi düvele beraber geçilmez kıldık. Biz aynı topraklarda yaşıyor, aynı kaderi paylaşıyoruz. Diyarbakır'ı Adana'dan, Gaziantep'i Malatya'dan kim ayırabilir? Hakkari ile Hatay'ın, Şırnak ile Kars'ın arasına kim girebilir? Her gün beş kez aynı kıbleye yönelen kalpleri kim bölebilir? Biz yaradanı yaradandan ötürü sevdik. Rabbimiz ne diyor: Biz sizi kavimler halinde yarattık, birbirinizle alaşasanız diye. Üstünlük, kim Allah'a daha iyi inanırsa o üstündür. Bizim aramıza nifak sokmak isteyenler bunları söylüyor. Bizde asla böyle bir şey yok. Teröristler rahatsız olsa da biz etle tırnak gibiyiz. Bölücüler rahatsız olsa da hep birlikte Türkiye'yiz.

KÜRDİSTAN'A GİTMEK İSTİYORSAN BUYUR GİT

Bakınız bu adam Kürt değil. Ama benim Kürt kardeşlerim adına konuşuyor. Eş Başkan. Sezai Temelli. Benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Diyor ki, 'Kürdistan'da oylar HDP'ye'. Değerli kardeşlerim Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Ege, Marmara, Akdeniz var. Kürdistan Irak'ın kuzeyinde var. Sezai efendi Kürdistan'a gitmek istiyorsan buyur git. Kalkıp da ülkemi sen bölemezsin. Sana böyle bir fırsatı asla vermeyiz. Gelin bu oyunu hep beraber bozalım. Öbürü de "Biz sırtımızı PYD/YPG'ye dayadık' diyor. Biz de sırtımızı Hakkarililer'e, Allah'a dayadık, Allah'a!

BAYRAĞIMIZ, EZANIMIZ, MİLLETİMİZ, İNANCIMIZ BELLİDİR

Ne dedik, inlerine gireceğiz. Cudi, Tendürek, Gabar, Kandil'de inlerine girdik mi? Bundan sonra da gireceğiz. Benim Kürt kardeşlerim, Hakkarili kardeşlerim, Türkü, Arabı vesaire hepsinin huzurundan biz sorumluyuz. Bunu da sonuna kadar takip edeceğiz. 780 bin kilometrekarelik bu hudutlar içerisinde vatan bir bütündür bölünmez. Bayrağımız bellidir, ezanımız, milletimiz, inancımız bellidir. İstiklal Marşımız bizim kırmızı çizgimizdir. Rabiamız bizim kırmızı çizgimizdir.

YÜKSEKOVA'DAKİ HASTANE AÇILIŞINA GELENLERİ TEHDİT ETTİLER

Hiç kimsenin kutsallarımıza, ortak değerlerimize hakaret etme lüksü yok. Kim bunlara dil uzatırsa hukuk ve demokrasi içerisinde mücadele etmek bizim namus borcumuzdur. AK Parti olarak 81 vilayetimizle, 82 milyon vatandaşımızın her birine aynı samimiyetle yaklaşıyoruz. Yola çıkarken eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, enerji, tarım dedik. Hakkari'de ilk yaptığımız eserlerden bir tanesi şurada merkezde Hakkari Hastanesi'dir. Yüksekova'da aynı gün 150 yataklı hastanenin açılışını yaptık. Biz sizi Allah için seviyoruz. Buralarda hastane falan yoktu. Yüksekova'daki hastanenin açılışına tehdit ettiler, kimseyi oradaki açılışa getirmediler. Tehdit ediyorlar, kimin için bunu yaptık? Hakkari'deki kardeşlerimiz için yaptık.

SELAHADDİNİ EYYÜBİ HAVAALANINI BİZ KAZANDIRDIK

Hiç kimseyi dışlamadık, ötelemedik, ötekileştirmedik. Harflerdeki, klavyedeki baskıları biz kaldırdık biz. Gezici çapulcuları, Pensilvanya'daki şarlatana, iradelerini FETÖ'ye teslim alçaklara rağmen iradenize asla halel getirmedik. Bugün HDP ile kol kola yürüyen CHP'ye rağmen son 17 yılda hak ve özgürlükler alanında pek çok yatırım, reform ve esere imza attık. Vilayetlerimiz arasındaki gelişmişlik farkını azalttık. Selahaddini Eyyübi Havaalanı'nı buraya kim kazandırdı? Biz, niye, ayrımcılık olmasın.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz