Cumhurbaşkanı Erdoğan: Açık Ara Birinci Çıktık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da seçim sonuçlarına ilişkin ilk değerlendirmeyi yaptı. Başkan Erdoğan, "Seçimden yine açık ara birinci çıktık. Biraz sonra Ankara'ya gidip balkon konuşması yapacağım" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Açık Ara Birinci Çıktık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili ilk değerlendirmeyi yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimle ilgili ilk değerlendirmesini yaptı.

HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Konuşmasına seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olması dileği ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aziz milletim değerli basın mensupları sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.Türkiye 31 Mart seçimlerini demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Milletimiz bir kez daha iradesini yüksek bir katılım oranıyla sandığa yansıtmıştır. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, şehirlerimize, mahallelerimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum." diye konuştu.

BALKON KONUŞMASI YAPACAĞIM

Ankara'da bir balkon konuşması yapacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık yavaş yavaş şekillenmeye başlayan sonuçlara göre; büyükşehir, il, ilçe tüm belediye başkanlarımız belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz ve bu arada da mahalle ve köylerimizde göreve gelen muhtarlarımız görevlerini üstlenecekler. Hepsini tebrik ediyorum.Biraz sonra Ankara’ya hareket edeceğim. Genel merkezimizde balkon konuşmamızı yaparak seçim sonuçlarını Ankara’da değerlendireceğim." ifadelerini kullandı.

AÇIK ARA BİRİNCİ ÇIKTIK

Seçimden açık ara birinci çıktıklarını söyleyen Başkan Erdoğan, "Sonuçlar göstermektedir ki, bu seçimlerden AK Parti olarak tıpkı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana yine açık ara birinci parti olarak çıktık.Cumhur ittifakındaki ortağımız MHP ile birlikte ittifaklar bazında da birinci olduk. AK Parti ve Cumhur İtttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Milletimizin takdiridir. Kabullenilmesi gereken bir gerektir.Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek ve buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz." dedi.

BEKA MESELESİNİ MİLLETİMİZ GAYET İYİ ALGILADI

Beka mesajının yerine ulaştığını söyleyen Cumhurbaşkanı, "Seçim kampanyası boyunca, birilerinin iradelerine pranga vurma çabalarına dikkat çekmiştik. Güneydoğu ve doğu bölgelerinde bunlara çok açık net vurgu yapmıştır. Bu sonuçlar Kürt kardeşlerimizin iradelerini ne terör örgütüne ne de terör örgütünü arkalarına alarak ortaya çıkanlara teslim etmeyeceğini göstermiştir.Diğer şehirlerde de arkasında hangi pazarlıkların olduğu bilinmeyen ittifaklarla milletimizin yönlendirilmeye çalışılmıştır. Sonuçlar, bu çabaların amacına ulaşamadığına ifade ediyor.Beka konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından da gayet iyi algılandığını görüyorum." diye konuştu.

ARTIK ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ

Yeni dönemde reformlara yer verileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı, "Güneydoğu, Doğu’da mitinglerimde görüntülü olarak hep yayınladım.Ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır. Bu onurlu duruşları sebebiyle 81 vilayetimizdeki her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum.Ülkemizde bundan sonraki seçimler inşallah 2023 Haziran’da olacaktır. Bir başka ifadeyle önümüzde 4,5 yıla yakın kesintisiz bir icraat dönemi var. Artık sık sık seçimlerle iç içe olmayacağız. Şimdi hep önümüze bakacağız. Ve Türkiye’de ekonomisiyle, siyasetiyle özellikle savunma sanayii ile yatırımlarla nasıl meşgul olacağız? Buna odaklanacağız, adımlarımızı atacağız." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri