CHP'de Parti İkiye Ayrıldı

İYİ Parti ve HDP ile ittifak CHP'de deprem etkisi yarattı. Partideki bazı kişiler, CHP'nin terörün siyasi uzantısı HDP ile ittifak kurulması gerektiğini belirtirken, bazı isimler de hiçbir ittifak çalışmaları içinde yer alınmaması gerektiğini ifade etti.

CHP'de Parti İkiye Ayrıldı

İYİ Parti ve HDP ile ittifak CHP'de  deprem etkisi yarattı. Partideki bazı kişiler, CHP'nin terörün siyasi uzantısı HDP ile ittifak kurulması gerektiğini belirtirken, bazı isimler de hiçbir ittifak çalışmaları içinde yer alınmaması gerektiğini ifade etti. 'Partimin HDP ile yakınlaşması olmaması lazım ve olmadığını da düşünüyorum' şekinde konuşan CHP eski Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, 'Türkiye'nin kurucu partisinin, Türkiye'yi bölüp parçalamaya çalışan bir yapıyla iş birliği yapması mümkün değildir.' açıklamasında bulundu.

FETÖ MERKEZLİ GRUPLAR

CHP İzmir eski Milletvekili Birgül Ayman Güler, Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminin ittifak çalışmalarına yazdığı bir bir gazete için yazdığı makale  ile sert tepkiler sergiledi. Güler, 'Muhalefet cephesinin CHP-İP-HDP-SP adlı dört ortağı, tek bir hedefe kilitlenmiş bulunuyorlar: “AKP düşsün!” Bunların içinde en hiddetlilerin FETÖ merkezli gruplar oldukları görülüyor. CHP ile İP’in bu süreci ‘tavanda değil tabanda ittifak’ diye başlattıklarını hiç unutmamalı. Bu söz, seçmenlerine ‘zorunluyuz’ ruhunu şırınga etmek içindi; yoksa söyledikleri şey işin doğasına tersti. Nitekim yeterince zaman geçince ‘tavanda ittifak’a oturdular. İlleri ilçeleri aralarında paylaştılar. Ardından sahneye gizli ortak HDP çıktı; Adana, İstanbul ve İzmir’de aday çıkarmayıp bunları destekleyeceğini ilan ederek boy verdi. İttifak dediğin laftan ibaret değil.' açıklamalarında bulundu.

Metin Lütfü Baydar, CHP'deki parti içi yönetimi eleştiri yağmuruna tuttu. Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin kafalarındaki isimleri PM üzerinden resmileştirdiğini dile getiren Baydar, 'İttifak konusuna hiç girmeyelim. Onun ne kadar vahim bir hata olduğunu seçim gecesi anlayacağız' şeklinde konuştu. Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş ise, 'Bana göre her parti kendi adayıyla girmeliydi. Bence ittifaklar kurup ülkeyi ikiye böler gibi kutuplaştırmanın gereği yok' dedi. Partide önemli isimlerden biri olan Onur Öymen, 'Bence her parti seçimlere kendi adaylarıyla girmelidir. İttifak doğru değildir ve kural olarak da yapılmamalıdır. HDP ile işbirliği yapılıyor söylemleri konusunda ittifak olmasaydı bu söylemler olmazdı.' açıklamasında bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri