CHP ile İYİ partinin anlaşması sonrasında Balıkesir'de CHP karıştı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın'ın geri çekileceği iddiası sonrasında partililerin tepkisine sessiz kalmayan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, partililerin karşısına çıkarak açıklama yaptı. Serkan Sarı, 'Eğer böyle bir büyükşehir teslimiyet süreci olacaksa yönetim olarak, sizin de desteğinizle bu görevi burada noktalarız." ifadesini kullandı. 

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir adayının geri çekileceğ iddiası sonrası partililere açıklama yaptı. Sarı, ''Görüşmelerimiz sürüyor. Bizim yönetimimizin adına bizim Balıkesir'de verecek bir safımız yok. Biz iddiamızı devam ettirmek istiyoruz. Bu imkan sağlanırsa çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sağlanmaz ise biz yokuz. Ayrıntılar tarafımıza ulaşmadı. Eğer böyle bir büyükşehir teslimiyet süreci olacaksa yönetim olarak, sizinde desteğinizle bu görevi burda noktalarız. Bugün, Balıkesir'de CHP'nin yöneticileri hiç bir zaman boyun eğmedi, diz çökmedi. Hepiniz müsterih olun. Ben bu yolda tek başıma da olsa yürümeye hazırım" açıklamasını yaptı. 

Ote yandan Akın'ın adaylıktan çekileceği iddiasının ardından il başkanlığı önünde toplanan partililer Kılıçdaroğlu aleyhine sloganlar attı. Gençlik kollarına bağlı bir çok üye CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.