CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Belediye Başkanlarına 7 İlke

AK Parti'nin 'çözüm üretme kapasitesi'nin bittiğini söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, yerel seçimler sonucunda kazanılan belediyelerin başkanlarına 7 ilke önerisinde bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Belediye Başkanlarına 7 İlke

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Belediye Başkanlarına 7 İlke

CHP'nin yerel yönetim politikalarını belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği 'CHP Belediye Başkanları Çalıştayı' Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde başladı.

BELEDİYELER İÇİN 7 İLKE

Kılıçdaroğlu, belediye başkanları için 7 ilkeyi şöyle açıkladı:

  1. Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız.
  2. Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.
  3. Fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız. Yatırımlarınızda bu mahallelere öncelik veriniz. Hizmet programınızda özellikle engelli - dezavantajlı gruplar ve kadınlar lehine irade ortaya koyunuz.
  4. Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz, ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyiniz. Yani halkçılığın temel ilkelerinden olan 'sağ elin verdiğini sol el görmeyecek' anlayışına uygun davranınız.
  5. Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda 'israfla mücadele' demektir. Hiç kimse unutmasın 'kul hakkı' halkçılığın temel ilkelerinden biridir.
  6. Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. Halkçılığın bir diğer temel ilkesi olan 'işi ehline verme' kuralını, her atamada göz önünde bulundurunuz. Kamu yararına uygun olması şartıyla sizden önce başlatılmış projeleri sürdürünüz.
  7. Belediyeyi 'adaletle' yönetiniz. Hakkı, hukuku ve adaleti her ortamda savununuz ve gereğini yapınız. Belediye çalışanlarının özlük haklarını eksiksiz koruyunuz, kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayınız. Böylece size oy vermeyenlerin dahi size saygı duymasını sağlarsınız.
 Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.
 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR