Terör örgütü PKK’nın Kandil’deki elebaşılarıyla aynı sözleri kullanan yapan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, partisinin HDP'yle 'en geniş zeminde' kesinlikle ittifak yapacağını açıkladı. Türkiye, 2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimleri beklemekte. Cumhuriyet Halk Partisi ve terör örgütü PKK’nın siyasi kolu Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) ittifak yapacağı açık açık söyleniyor. 24 Haziran milletvekili genel seçimlerinde Kandil’deki terör elebaşlarının ittifak taleplerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olumlu cevap verdi. CHP’nin desteğiyle Kandil’in vekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girebildi.

KATİL KARASU GÜZERGAHINDA

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde HDP’yle yapılan toplantılara ilk tepki Kandil’deki PKK’nın sözde temsilcisi Mustafa Karasu’dan geldi. CHP-HDP ittifakının önemli olduğunun altını çizen terörist Karasu, CHP dışındaki sol partilere de çağrı yaptı. Bebek katili Karasu, “HDP projesi aynı zamanda demokratik ittifak geliştirme projesidir” sözlerini kullandı. Ardından İngiltere’de temasları sırasında yerel seçimlere dair gelen soruları da cevaplandıran genel başkan, HDP’yle ittifak yapılabileceklerini açıkladı. “Demokrasiden yana olan bütün partilerle ortaklık yapıyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “İyi Parti de olabilir Saadet Partisi de olabilir HDP de olabilir” şeklinde konuştu.

HDP’YE PROGRAM

Son olarak PKK’nın kabusu olan SİHA'lar hakkında yaptığı açıklamalarla Kandil'i sevindiren ve adı SİHA Sezgin’e çıkan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, yerel seçimlerde kesinlikle HDP’yle ittifak sağlanacağını açıkladı. Teröristlerin avukatlığına başlamasıyla gündeme gelen Tanrıkulu, açık açık HDP’yle görüşmelerin yapıldığını itiraf etti. Tanrıkulu, “En geniş zeminde ittifak yapabileceğimiz bir program sunacağız, kurumsal olmasa da HDP’yle mutlaka görüşmeler yapmaktayız” sözlerini

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.