CNN televizyonu, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia ortaya attı.

Televizyon iddiayı ismini açıklamadığı iki farklı kaynaktan aldı.İddiaya göre;Cemal Kaşıkçı Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda sorgu sırasında içerde hayatını kaybetti. 

Haberde Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak “elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığı” söylendi.

Buna göre Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı'nın ölümünü yanlış giden bir sorgu sonucu olduğunu kabul edecek bir rapor hazırlıyor.

Habere göre rapor henüz hazırlanma aşamasında ve yine habere göre Kaşıkçı'nın sorgulanması gizli bir operasyon. Bazı kişiler bu olaydan sorumlu tutulacaklar.
Haberde, konsolosluk binasında yaşanan olaya müdahil olanların üst birimlerden gerekli izni almadan bu operasyonu yaptığı yönünde bir sonuca bağlanacağı kaydedildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Suudi reformistler için önemli bir kaynak olan Al Watan gazetesine katkı sağlayan Cemal Kaşıkçı 2 Ekim'de resmi işlemler için İstanbul Başkonsolosluğuna gittiğinde ortadan kaybolmuştu. 
Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

Gazeteci Kaşıkçı'nın Suudi Başkonsolosluğunda kaybolmasının ardından Suudi Arabistan'a yönelik tepkiler sürüyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.