Bursa'da Binlerce Liralık İlaç Çöp Oldu

Bursa'nın İnegöl ilçesinde öğrenciler evlerinde kullanılmayan ve vakti geçmiş ilaçları topladı. Çöpe gidecek olan toplam 146 bin liralık ilaç hastane girişinde gösteriliyor.

Bursa'da Binlerce Liralık İlaç Çöp Oldu

Bursa'da Binlerce Liralık İlaç Çöp Oldu

Devlet Hastanesi öncülüğünde, İnegöl kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle başlatılan projeyle öğrenciler evlerinde bulunan miadı geçmiş ilaçları topladı. Bir ay zarfında 6112 kutu ilaç toplandı. İnegöl Devlet Hastanesi girişinde sergilenen ilaçların maddi değeri ise 146 bin 888 lira. 

KORKUNÇ RAKAMLAR

Toplanan miadı geçmiş ilaçlar hastane personeli tarafından tek tek kayıt altına alındı. Ortaya ise korkunç bir rakam çıktı. Devlet Hastanesi yönetim kurulu üyesi Hayrettin Göçmen konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

146 BİN 888 TL

"İnegöl çapında başlattığımız proje çerçevesinde, okullarımızda okuyan öğrencilerimizden evlerinden miadı geçmiş ilaçlarını getirmeleri talep edildi. Toplanmış olan miadı geçmiş ve kullanılmayan ilaçlar hastane idaremizce tek tek sayıldı ve not edildi. Öğrencilerin ancak yüzde 10'undan dönüş oldu. Ama ortaya çıkan rakam korkunç. Bu kadar kısa süre içinde toplanan miadı geçmiş ilaç kutusu sayısı tam 6112. Çöpe atılan ve her bir kuruşu yine bizlerden çıkan bu ilaçların toplam maddi değeri ise 146 bin 888 TL. Çöpe atılan her bir ilaç ortak kamu kaynağıdır. Lütfen ilaçlarımızı gerektiği kadar tüketelim"ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri