Bomba İhbarı Rus Uçağına Acil İniş Yaptırdı

Rus Ural Havayolları'na ait bir uçak bomba ihbarı nedeniyle Bakü'ye acil iniş yaptı. Pilot, yolcular ile mürettebatın uçaktan bir an önce tahliye edilmesi kararı aldı. Uçakta mürettebat da dahil olmak üzere 225 kişinin bulunduğu ifade ediliyor. Detaylar haberimizde...

Bomba İhbarı Rus Uçağına Acil İniş Yaptırdı

Rus Uçağı Bomba İhbarı Nedeniyle Acil İniş Yaptı


Rus haber ajansı RIA, Rus Ural Havayolları şirketine ait bir uçağın bomba ihbarı nedeniyle Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye acil iniş yaptığını duyurdu.
Bakü'deki Haydar Aliyev Havalimanı'ndan isminin gizli tutulmasını isteyen bir kaynak, Bahreyn-Moskova seferini yapmakta olan Airbus A321 tipi bir yolcu uçağının havalimanına yerel saatle 14.56'da (TSİ 13.56) acil iniş yaptığını söyledi.

PİLOTUN ŞÜPHESİ UÇAĞI İNDİRTTİ


Kaynağın verdiği bilgiye göre, acil iniş kararı, pilotun uçakta bomba olduğundan şüphelenmesi nedeniyle alındı. Ayrıca pilotun, yolcular ile mürettebatın uçaktan bir an önce tahliye edilmesi kararı aldığı da ifade edildi. Havalimanı personelinin tahliye için görevlendirildiği belirtildi. Uçakta mürettebat da dahil olmak üzere 225 kişinin bulunduğu ifade ediliyor. Uçakta bomba bulunup bulunmadığına ilişkin ise, henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR