Binali Yıldırım: Yavaş Konuşurum Ama Soyadım Gibi İş Yaparım

Başkent Ankara'dan yüksek hızlı trenle İstanbul'a gelen Binali Yıldırım, 'Gelmemiz gereken yere geldik. Yavaş konuşurum ama soyadım gibi iş yaparım' diyerek yüzleri güldürdü.

Binali Yıldırım: Yavaş Konuşurum Ama Soyadım Gibi İş Yaparım

Binali Yıldırım: Yavaş Konuşurum Ama Soyadım Gibi İş Yaparım

TBMM Başkanlığndan bugün itibari ile istifa eden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım, başkent Ankara'dan yüksek hızlı trenle İstanbul'a geldi. Bianli Yıldırım, 'Gelmemiz gereken yere geldik. Yavaş konuşurum ama soyadım gibi iş yaparım. Bizi biz yapan şehre hizmet etmeye geldim' diyerek dikkatleri çekti.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

'Çöplerin alınmadığı, hava kirliliğinin had safhaya ulaştığı günleri unutmadık. Biz öyle bir İstanbul devraldık. Z kuşağı bunları bilmez. Onlar, İstanbul'un hep bugünkü gibi olduğunu sanıyor.'

TÜRKİYE'NİN EN UZUN ULAŞTIRMA BAKANI 

Yıldırım yaptığı konuşmada, 'Gençlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini biliyoruz. İstanbul 4.0'ı hedefliyoruz. Benden önceki bakanların ulaştırma bakanlığında kalma süreleri ortalama 8,5 ay. ben, Türkiye'nin en uzun 'Ulaştırma Bakanı' olmuş kişiyim.' ifadelerini kullandı.

'İSTANBUL'A 7 BÜYÜK PROJE YAPTIK'

Binali Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti; 'Yedi tepeli İstanbul'a 7 büyük proje yaptık. Hızlı tren, Avrasya Tüneli, Marmaray, 3. Havalimanı, İzmir-İstanbul otoyolu, Kuzey Marmara otoyolu, Osmangazi Köprüsü gibi çok büyük projelere imza attık. Bunların dünyada emsali çok az. İstanbul bir dünya şehri. Eğer İstanbul tek başına bir ülke olsaydı, Avrupa kıtasının 13., dünyanın 41. büyük ülkesi olurdu.'

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR