Bıçakla Oğlunu Öldüren Babaya Müebbet Hapis İstendi

Eşiyle tartıştığı sırada elindeki bıçakla oğlunun boğazını kesen babaya müebbet hapis cezası istendi.

Bıçakla Oğlunu Öldüren Babaya Müebbet Hapis İstendi

Bıçakla Oğlunu Öldüren Babaya Müebbet Hapis İstendi

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde geçen yıl Ağustos ayında, çalıştığı kafeteryadan eve gelen Muhammet Can Türker, babası Ruhi ile annesi Nagihan Türker'i (50) kavga ederken gördü. 

AYIRMAK İSTERKEN BIÇAKLANDI

Kavgayı ayırmak için araya giren Muhammet Can Türker, babasının elindeki bıçağın, boğazını kesmesi sonucu ağır yaralandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan ve 2 gün yoğun bakımda kalan genç, yaşamını yitirdi. 

BABA BİLEREK YAPMADIM DEDİ

Gözaltına alınan baba Ruhi Türker tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde alt soydan akrabayı öldürmek suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Ruhi Türker’in yargılanmasına sürerken, Tutuklu baba Ruhi Türker, oğlunu öldürmek gibi bir kastının olmadığını savunarak daha önce verdiği, "Olay esnasında oğluma karşı hamle ya da saldırım olmadı. Boğuşma yaşanmadı. Bıçağı kaçırırken, oğlumun hamlesi üzerine boğazında çizik oluştu. Saldırı ve hamlem yok." ifadesini tekrarladı. 

DURUŞMA ERTELENDİ

Duruşmada mütaalasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, toplanan deliller ve anne Nagihan Türker’in ifadeleri doğrultusunda cinayetin olası kasıt altında işlendiğini öne sürerek, Ruhi Türker'e müebbet hapis cezası verilmesini talep etti. Sanık avukatına savunma için süre veren mahkeme, sanık babanın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı eylül ayına erteledi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri