AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşme yapmıştı.

Görüşme sonrası açıklamada bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, çok faydalı bir görüşme yaptıklarını altını çzierek, “Hemen hemen her şeyi konuştuk. Sizin merak ettiğiniz, Büyük Birlik Partisi bu ittifakın içerisinde kendi amblemi ile mi yer alacak yoksa AK Parti listelerinden mi bu ittifaka dahil olacak. Çok fazla beklemeyeceksiniz. Cumhurbaşkanımız ile bu hafta içerisinde yapacağımız görüşmeden sonra bunu da netleştirmiş olacağız. İttifaka maksimum düzeyde BBP nasıl katkı sağlayacaksa buna bakacağız. Parti kurumsal kimliğimizle mi yoksa listelerle mi gireceğiz bunların ikisi de yasal olan şeylerdir.

ABDULLAH GÜL DÖNÜP GEÇMİŞE BAKMALI

Gazetecilerden gelen Abdullah Gül sorusu üzerine Destici şunları ifade etti. "Sayın Gül Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli siyasetçilerden birisi. Onun çok yıpratılmaması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Gül'ün şu muhasebeyi yapması lazım. 2007'ye dönmesi lazım. O dönem 367 krizi vardı. O dönemde kardeşim diye kendisini aday gösteren bir Erdoğan var. 367 krizini çözen Devlet Bahçeli var. Hiç tereddüt etmeden sayın Gül'ü destekleyen Büyük Birlik Partisi var. Diğer tarafta sayın Gül'ün seçilmemesi için her türlü krizi çıkaranlar var. Bu muhasebeyi yapacaktır. Bu tecrübeye sahip siyasetçidir. Buradan bu beklentileri tatmin edecek bir karar olacağını düşünüyorum"

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.