AK Parti milletvekilleri, HDP milletvekilleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti il teşkilat üyeleri, katıldıkları barış yemeğinde HDP-DBP propagandası yapılmasına tepki göstererek salonu terk etti.

Bir düğün salonunda, 14 yıldır süren aile husumetinin sona erdirilmesi sonucu aile yemeği düzenlendi. Yemekte, 2 ailenin fertleri, Kur'an-ı Kerim'in altından geçtikten sonra salavatlar eşliğinde tokalaştı.

Yemeğe, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, HDP Milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, Musa Farisoğlu, İmam Taşçıer, Selçuk Mızraklı ile her iki aileye mensup vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Erdoğmuş, yemek öncesinde yaptığı konuşmada, HDP olarak halka borçları olduğunu vurgulayarak, "Bu ülkeyi zulümden ve zorbalıktan kurtarıncaya kadar bu kardeşlik görevimizi yapmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı. Daha sonra "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuksuz yargılanan DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan'ın konuşmasını yapması için yapılan anonsta, "zindandan yeni çıktı" sözleri sarfedildi. 

Bu sözden sonra milletvekili Eronat tepki gösterdi. Eronat, Bal, Atilla, Budak ve beraberindeki partililer salonu yemek yemeden terk etti. Sonrasında açıklama yapan Eronat, Biz buraya parti propagandası mı dinlemeye geldik, yoksa barış yemeği yemeye mi?'' sözlerini sarf etti. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.