Bakan Soylu: Her Ebeveyn Bu Aplikasyonu İndirmeli

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşların uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon tasarladıklarını açıkladı ve "Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin” talebinde bulundu.

Bakan Soylu: Her Ebeveyn Bu Aplikasyonu İndirmeli

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sporla Kal Güvende Kal Projesi” ile ilgili etkinlikte bir konuşma yaptı. Konuşmasında uyuşturucuyla mücadelede 2018 yılında rekor kırdıklarını belirtti. 2019’da çıtayı daha da yükselteceklerini belirten Soylu , “Tedbir aldık, sonuç aldık ama uyuşturucu meselesi boş bırakmaya gelmez. Uyuşturucu konusunda her birimizin panik halinde olması lazım” diye konuştu. 

Dünyadaki uyuşturucu arzında büyük artış olduğuna işaret eden Soylu, uyuşturucunun coğrafi konumu itibarıyla ağırlıklı olarak Türkiye üzerinden doğu ve batı arasında transfer edildiğini anlattı.

“Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık” diyen Soylu, “Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Henüz bu bir başlangıç ama sayı halen çok az. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin. Bildirdiği andan itibaren çok kısa süre içerisinde emniyet görevlilerimiz olay yerinde olmaktadır. Gördüğü şüpheli durumları mutlaka bu uygulama üzerinden bize bildirsin” açıklamasında bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri