Aranan Teröristler Listesinden 175 Milyon Lira Eksildi

Türkiye'nin hazırladığı terör listesinden 238 terörist eksildi. Bu rakamın ekonomik olarak yaklaşık 175 milyon lira olarak kaydedildi

Aranan Teröristler Listesinden 175 Milyon Lira Eksildi

Aranan Teröristler Listesinden 175 Milyon Lira Eksildi

Türk hükümetinin PKK ile mücadelesi sürüyor.

Bu doğrultuda gerçekleştirilen operasyonlarda bugüne kadar 238 terörist etkisiz hale getirildi.

175 MİLYON LİRAYI BULDU  

Listeden düşen teröristlerin başlarına konan ödül tutarı ise toplamda yaklaşık 175 milyon liraya ulaştı.

2015 senesi Ekim ayından itibaren ‘ödül yönetmeliği’ doğrultusunda, aranan teröristler hazırlanan internet sitesi üzerinden açıklanıyor. Aranan teröristlerin isimleri önem sıralarına göre kırmızı, mavi yeşil, turuncu ve gri kateforilerde yayınlanıyor.

İHBAR EDENLERE ÖDÜL VERİLİYOR

Bu listelerde yer alan teröristlerin ihbar edilmesi halinde ise derecelerine göre 4 milyon liradan- 300 bin liraya kadar ödül veriliyor.

Bu rakamın ekonomik anlamı ise yaklaşık 175 milyon lira olarak kaydedildi. Bu teröristlerden bazıları ihbar bazıları ise askeri müdahale yoluyla etkisiz hale getirildi. 4 milyon lira ödülle aranan ve FETÖ terör örgütü lideri Fethulllah Gülen’in de aralarında yer aldığı kırmızı listedeki teröristlerden şimdiye kadar 16’sı etkisiz hale getirildi.

1,5 milyon lira ödülle aranan mavi listede yine bugüne kadar 15 terörist etkisiz hale getirilirken; 1 milyon lira ödüllü yeşil listede 26 terörist, 600 bin lira ödülle aranan teröristlerin yer aldığı turuncu listede 26 ve 300 bin lira ödülle gri listede aranan teröristlerden ise 155’i etkisiz hale getirildi.

Terörist ihbarları 155 polis, 156 jandarma ve 140 Alo Terör İhbar hatlarına yapılabiliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR