Anneden Miras Kalan ‘babalık’ Davası!

1998'de vefat eden iş adamı Galip Reşat Karakaya'nın kızı olduğunu iddia eden Müjgan Sayın, babalık davası açtı. Müjgan Sayın'ın kızı Ayşenur Kürekçi, milyonluk miras davasının hikayesini anlattı.

Anneden Miras Kalan ‘babalık’ Davası!

1998'de vefat eden iş adamı Galip Reşat Karakaya'nın kızı olduğunu iddia eden Müjgan Sayın, babalık davası açtı. Kimliğinde yazan Salih Sayın'ın babası olmadığını DNA testiyle kanıtlayan talihsiz kadın, dava sürerken öldü. Şimdi çocukları "O işadamı bizim dedemiz" diyerek aynı davayı devam ettiriyor. Müjgan Sayın'ın kızı Ayşenur Kürekçi, milyonluk miras davasının hikayesini açıkladı.

TESADÜFEN ÖĞRENDİ

İddiaya göre, 1953'te doğduktan sonra 1954'te Refika Sayın- Salih Sayın çiftinin nüfusuna kaydedilen Müjgan Sayın'dan evlatlık olduğu gizlendi. Sayın vefat etmeden 2,5 yıl öncesine kadar Refika-Salih Sayın'ı anne babası, Perihan ve Mehmet Sayın'ı ise kardeşleri olarak bildi. Sayın bir gün hastaneye gittiğinde, kendisini tanıyanların "Galip Reşat Karakaya'ya ne kadar da benziyor" şeklindeki ifadelerini duyunca içine bir şüphe uyandı.

EVLİLİK DIŞI OLDUĞUNU ÖĞRENMİŞ

Kızı Ayşenur Kürekçi ile birlikte nüfus müdürlüğüne giden Sayın'ın şüpheleri, nüfus kaydını çıkarttıran müvekkilin nüfustaki anne, baba ve kardeşlerinin nüfusa tescil tarihinin 21.05.1951 olması, kendisinin ise 10.03.1954 tarihi olması nedeni ile bir kat daha arttı. Galip Reşat Karakaya'nın kendi evlerine sık sık gelip gittiğini ve aslında hiç evlenmediğini ortaya çıkaran Sayın, kendisinin evlilik dışı dünyaya geldikten sonra Salih-Refika Sayın'ın yanına verildiğini öğrendi.

En Son Gündem Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR