Ankara Emniyeti'nin Yeni Binası 15 Temmuz Pazartesi Hizmete Giriyor

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi esnasında uçak ve helikopterden atılan bombalarla hasar gören Ankara Emniyet Müdürlüğünün yerine yapılan yeni hizmet binası, 15 Temmuz'da açılacak

Ankara Emniyeti'nin Yeni Binası 15 Temmuz Pazartesi Hizmete Giriyor

Ankara Emniyeti'nin Yeni Binası 15 Temmuz Pazartesi Hizmete Giriyor

FETÖ'cü hainlerin darbe teşebbüsüne kalkıştığı gece 01.01'de uçak ve helikopterden atılan bombalarla hasar gören Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yeni binası yeni hizmet binası 15 Temmuz Pazartesi günü açılacak.

FETÖ'cü hainlerin darbe teşebbüsünde bulunduğu 15 Temmuz 2016'nın üzerinden geçen üç senede Ankara Emniyet Müdürlüğü yaralarını sardı.

Darbe girişimi gecesinde uçak ve helikopterden saat 01.01'de açılan ateş ile atılan bomba neticesinde hasar gören 10 katlı hizmet binası yıkıldı. İhaleyi kazanan firma tarafından 2017 yılında inşasına başlanan bina, iki sene gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

10 kat yerine 7 kat olarak inşa edilen ve eski binaya oranla daha geniş kullanım alanına sahip olan binada, ferah çalışma ofisleri ve nezarethanelerin yanı sıra yemekhane ile sosyal alanlar da yer alıyor.

AÇILIŞI ERDOĞAN YAPACAK  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Temmuz Pazartesi açılışı yapılması planlanan binanın çevre düzenlemesinin devam ettiği ve iç dekorasyonunun da kısa sürede bitirileceği öğrenildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR