AK Parti'den Halk Oylaması

AK Parti, belediye başkan adayı belirlemede kararsız kalınan il ve ilçelerde 'anlık' olarak sandık kurup halk oylaması yapacak.

AK Parti'den Halk Oylaması

AK Pati'nin halk kararı... AK Parti, belediye başkan adayı belirlemede kararsız kalınan il ve ilçelerde 'anlık' olarak sandık kurup halk oylaması yapacak. Vatandaşların tercihine göre aday belirlenecek.

AK Parti, yerel seçimlerde 'sıfır hata' ile aday belirlemek için yeni yöntemlere başvuracak. Bunlardan biri de yerel bir sorun ile ilgili vatandaşın doğrudan karar vermesi uygulaması olacak. Bir il ya da ilçede iki aday arasında kararsız kalınırsa o yerin en işlek caddesine stant kurulacak. Vatandaşlar özel cipli kartlar ile oy kullanacak. Böylece vatandaşın tercihine göre aday belirlenecek.

AK Parti, adayların belirlenmesi için komisyonlar kuracak. Komisyon çalışmaları sırasında bir il ya da ilçede iki isim arasında kararsız kalınırsa sistem devreye girecek. Kararsız kalınan yerleşim biriminin en işlek cadde ya da meydanına bir stant kurulacak. Özel yazılımla hazırlanan bilgisayar programına arasında karar verilemeyen iki isim girilecek. Vatandaşlar çipli kartlar ile kurulan stantlarda oylarını kullanacak. Birkaç saat içinde vatandaşın hangi aday üzerinde yoğunlaştığı ortaya çıkacak. Bu yöntem ile AK Parti'de doğru adayı seçmiş olacak. Halk uygulama için sabırsızlanıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR