AK Parti Sözcüsü Çelik: Bizim Açımızdan Değersiz, Hükümsüz ve İtibarsız Bir Karar

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye'nin AB ilişkilerinin durdurulması yönündeki karara AK Parti'den ilk tepki parti sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Çelik, "Bizim açımızdan değersiz, hükümsüz ve itibarsız bir karar." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Bizim Açımızdan Değersiz, Hükümsüz ve İtibarsız Bir Karar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AP Parlamentosu'nun Türkiye kararına tepki gösterdi.

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararına ilk tepki AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

Kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çelik, "Avrupa Parlamentosu, Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye Raporu’nu kabul etmiş. Bizim açımızdan değersiz, hükümsüz ve itibarsız bir karar bu." ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde: 

AP AŞIRI SAĞ PENCEREDEN BAKIYOR

Bu itibarsız karar, AP’nin artık aşırı sağın ideolojik güdümüne girdiğinin ilan edilmesidir. AP demokratik gelişmeye açık ve destekleyici kararlar almaktan uzaklaştı. Aşırı sağın dar penceresinden bakıyor dünyaya.

AP TÜRKİYE'NİN YANINDA OLMADI

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Meclisimiz bombalandı. AP parlamentomuzla dayanışma için ziyarete bile gelmedi. AP başkanı aylar sonra geldi. Ama darbeci liderlerle çalışmakta hiçbir mahsur görmüyorlar.

HERKES TARAFINDAN BİLİNİYOR

AB’nin genişlemeden sorumlu komiserinin ırkçılığı, Türkiye raporunu hazırlayan şahsın demokrasiden çok terörü destekleyenlerle yakınlığı herkes tarafından bilinmektedir.

KARARIN ZERRE İTİBARI YOKTUR

Halkımız darbe girişimine karşı demokrasiyi korumak için her türlü bedeli ödedi. Bu dünya tarihine geçecek emsalsiz bir duruştur. Bunu anlamaktan uzak AP’nin verdiği kararın zerre kadar itibarı yoktur.

DEMOKRASİ İÇİN BEDEL ÖDEYEN BİR ÜLKEYİZ

Biz demokrasi için bedel ödeyen bir milletiz. Demokrasimiz hakedilmiş bir demokrasidir. Bu uğurda Başbakan Menderes ve bakanlarımız şehit oldu. 15 Temmuz’daki darbe girişiminde şehitlerle ve gazilerle koruduk demokrasimizi.

AP IRKÇILIĞA TESLİM OLMUŞTUR

Demokrasimize notu tarih vermiştir, ödenen bedeller vermiştir. Irkçılara teslim olmuş AP’nin verdiği notun hiçbir hükmü yoktur. Salonlarında PKK sergileri açılan AP hangi yüzle demokrasimizi mahkum etmeye kalkıyor.

MÜZSİNİ KURUN

AP’ye sesleniyoruz... Bu raporu size aynen iade ediyoruz. Kabul ettiğiniz bu raporu, “AVRUPA IRKÇILIK VE İSLAM DÜŞMANLIĞI MÜZESİ” kurup, kapısına asabilirsiniz. O raporu her gördüğünüzde, Avrupa’yı ırkçılara adım adım bir kere daha nasıl teslim ettiğinizi hatırlarsınız.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri