AK Parti Kocaeli Adayı Tahir Büyükakın Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kocaeli adayının Tahir Büyükakın olduğunu açıkladı. Peki, Tahir Büyükakın kimdir, kaç yaşındadır?

AK Parti Kocaeli Adayı Tahir Büyükakın Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kocaeli adayının Tahir Büyükakın olduğunu açıkladı. Peki, Tahir Büyükakın kimdir, kaç yaşındadır?

TAHİR BÜYÜKAKIN KİMDİR?

1969 yılında Kocaeli’nin Karamürsel İlçesinde dünyaya gelen Tahir Büyükakın, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi´nde ki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nden 1992 senesinde mezun oldu.

1993 senesinde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tahir Büyükakın, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 senenlerinde İstanbul Üniversitesi´nde bitirdi. 2002 senesinde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine geldi. ‘Makro iktisat’ bilim alanındaki çalışmaları ile 2013 yılında doçent unvanını alan Büyükakın 'ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları mevcut.

2005-2007 seneleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne danışmanlık görevinde bulunan Büyükakın Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin Stratejik Planını hazırlamıştır. 2007 yılı sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamış ve 2014 senesine kadar bu görevi yürüttükten sonra Genel Sekreter olarak atanmıştır.

Tahir Büyükakın Bakanlar Kurulu'nun 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ve Cumhurbaşkanlığının onayı ile 21.06.2017 tarihinde Bilecik Valisi olarak atandı.

İyi derece de İngilizce bilen Vali Büyükakın evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR