16 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 19°
  • Izmir 26.11°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST97.860
Dolar5,709
Euro6,4281
Altın259,57

Adnan Oktar'ın Davetine Katılan Ünlüler Konuştu

30’u aşkın suçtan gözaltına Adnan Oktar’ın düzenlediği gecelerde sahneye çıkan Muazzez Ersoy, Çılgın Sedat, Arif Susam, Zekeriya Ünlü gibi sanat camiasından ünlü kişiler o geceye dair konuştular.

Adnan Oktar'ın Davetine Katılan Ünlüler Konuştu

11 Temmuz günü gerçekleştirilen dev operasyonla Adnan Oktar ve suç örgütünden çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Bu dev operasyon Türkiye gündemine bomba gibi otururken gözaltılar hala sürüyor.

OKTAR'IN DAVETLERİ

Adnan Oktar'ın geçen mayıs ayında Çırağan Sarayı'nda verdiği iftar daveti ile, kurucusu olduğu A9 TV'nin yıl dönümü kutlaması ve Ataşehir Develi'de gerçekleştirdiği sıra gecesine sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı.

MUAZZEZ ERSOY: KİMİN NE OLDUĞUNU BİLEMEYİZ MAALESEF

Sanatçı Muazzez Ersoy, o geceye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"O gece sahneye çıkıp şarkılarımı söyledim her sanatçı gibi… Ve sahne sonrası evime gittim. Bu kişiyi orada tanıdım, orada gördüm. Daha önce hiçbir mekanda bir araya gelmedik. Biz sanatçılar, her gecede sahneye çıkıp şarkımızı söylüyoruz. Kimin ne olduğunu bilemeyiz maalesef."

Sanatçı Ersoy, o gece sahne aldığı esnada Adnan Oktar salona girdiğinde "Salona çok zarif bir beyefendi girdi" şeklinde anons yapmıştı.

ENGİN ÇAĞLAR: KOLAY KOLAY KİMSE KANDIRAMAZ BENİ

Ünlü Engin Çağlar davete dair şu şekilde konuştu:

"Kendisiyle daha önce herhangi bir tanışıklığım yoktu. Sanırım sinema dünyasıyla yakınlık kurmak istedi. İftara davet edildim ve gittim. Bir yere giderken, kimin ne kadar parası var, kimlerle çalışıyor diye düşünmem. Daha sonra da herhangi bir münasebetimiz olmadı. Ben yılların sanatçısıyım, kolay kolay kimse kandıramaz beni. Bana yaklaşamadılar. Kendisine yapılan suçlamalarla alakalı bir bilgim yok."

ABACI'NIN MENAJERİ: HERKES ORADAYDI

Gecede sahne alan sanatçı Muazzez Abacı adına, menajeri Taner Budak şu sözleri kullandı:

"Bizim 'ekstra' diye tabir ettiğimiz bir işti. Ücretimizi aldık, programımızı yaptık, ayrıldık. Herhangi bir bağımız, bağlantımız bulunmamaktadır. Zaten basına açık olan, birçok sanatçı ve önemli ismin katıldığı bir geceydi. Sadece biz yoktuk, herkes oradaydı."

ARİF SUSAM: ADNAN OKTAR'I TANIMIYORUM

Arif Susam ise Adnan Oktar’ı tanımadığını belirterek "Raffles Hotel'de gece düzenlediğini biliyordum, bizden önce de Muazzez Ersoy sahneye çıkmıştı. Bir saat boyunca programımı yaptım. O gecenin onun olduğundan haberim yoktu. Sadece mesleğimi icra ettim. Kendisini tanımıyorum’’ şeklinde konuştu.

ZEKERİYA ÜNLÜ: YÜKSEK ÜCRET İSTEDİK VERDİ

Sabah'ta yer alan habere göre gecede türkü söyleyen Zekeriya Ünlü ise o gece 45 dakikalık bir program yapıp oradan ayrıldığını belirterek: "Herhangi bir şekilde Adnan Oktar ismiyle tanışıklığım yoktur. O gün Ataşehir Develi'deki organizasyon için bizi aradılar ve sahneye çıkacak diğer sanatçılar Mustafa Keser ve Latif Doğan'ı referans olarak söylediler. 45 dakikalık sahne programı için talep ettiğimiz ücretin üstünde bir rakam söyledik kabul etmezler diye fakat ona rağmen rakamı kabul ettiler. 45 dakika sonra sahnemiz bitti ve oradan ayrıldık. Sonrasında da özel davetlerine çağırdılar fakat hiçbirine katılmadık’’ ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri