Avusturya'nın başkenti Viyana'dan Türkiye'ye gelip Adnan Oktar örgütüne dahil olan Gülperi T. ve 2 kızının, Adnan Oktar örgütüne yapılan operasyon öncesinde yurt dışına kaçtığı tespit edildi.

KIZLARINI TELEVİZYONDA GÖREN BABA ADNAN OKTAR'DAN ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

Avusturya'nın başkenti Viyana'da ikamet eden 44 yaşındaki Elvan Koçak, 7 sene önce eşi Gülperi T.'den boşandı. Bunun ardından Gülperi T., kız çocukları Ş.K.(19), B.K.(17) ve oğlu M.K.(17) ile beraber Türkiye'ye geldi. Koçak, Türkiye'ye giden eski eşinden ve çocuklarından uzun zaman haber alamadı. Şubat ayında yakınlar, Elvan Koçak'ın iki kızını Adnan Oktar'ın televizyon programında gördü. Bunun ardından kızlarını Oktar örgütünden almak için İstanbul'a giden baba Elvan Koçak, Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuru yaparak Adnan Oktar örgütünden şikayetçi oldu. Baba Koçak, çocuklarının daha 17 yaşında ve reşit olmadıklarını söyleyerek, çocuklarını Oktar örgütünden kurtarmak istediğini bildirdi. Acılı baba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da kızlarının bulunması için destek istedi.

"KIZLARIMIN BİR OTELDE ALIKONULDUKLARINI DUYUYORUM"

Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın aktardığına göre, Elvan Koçak'ın Avusturya Jugendamt (Gençlik Dairesi) ve savcılığına da durumu bir şikayet dilekçesi ile haber verdiği bildirildi. Koçak'ın şikayet dilekçesinde, "Kızlarım Viyana'da iyi bir eğitim alıyorlardı. B.K. okul birincisi bir çocuk. Eğitimlerini yarıda bırakıp Adnan Oktar tarafından yeri net olmayan bir otelde hapsedildiklerini duyuyorum. Çocuklarımdan yalnızca Ş.K. mesajlarıma yanıt veriyor. O mesajları da kızımın yazdığına inanmıyorum. Çünkü Ş.K.'nın Türkçesi ve yazım tarzına uymuyor" dediği öğrenildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.