İstanbul merkezli 5 vilayette, Adnan Oktar suç örgütü mensubu oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 şüphelinin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Çok sayıda suçtan haklarında gözaltı kararı çıkartılanlar arasında Adnan Oktar da bulunuyor.

ADNAN OKTAR SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYELERİNE OPERASYON

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar suç örgütü mensuplarının yakalanması için operasyon düğmesine bastı.

ADNAN OKTAR'A YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

Suç örgüt mensuplarına karşı soruşturma, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarını içeriyor.

235 ŞÜPHELİ İÇİN 5 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Adnan Oktar'ın da aralarında olduğu 235 zanlının yakalanması için İstanbul merkezli 5 kentte eş zamanlı yürütüldüğü açıklandı.

ADRESLERDEKİ ARAMALAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan, operasyon çerçevesinde çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve adreslerdeki aramaların devam edildiği açıklandı.

Adan Oktar, İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alınırken polislere direndi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.