Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "cinsel istismara ilişkin düzenleme" hususunda önemli açıklamalar yaptı. Bakan Gül konuya ilişkin, "Hükümetimizin bu konuda hazırladığı tasarı vardı. Seçim nedeniyle yürürlüğe giremedi. Yeni dönemde milletvekillerinin vereceği kanun teklifiyle yasama faaliyeti olacak. Bu konuda en ağır cezayı getirecek düzenlemeyi hep beraber yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

24 Haziran'da yapılan genel seçim sonrasında mazbatalarını alan milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Şeref Holü'nde kayıt işlemlerini yaptırmayı sürdürüyor.

Adalet Bakanı Gül, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Ahmet Uzer, Ali Şahin, Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan ve Müslüm Yüksel ile beraber TBMM’de kayıt yaptırdı.

"TÜM MAĞDURLARI KORUYACAK DÜZENLEMEYİ HEP BERABER YAPACAĞIZ"

Abdulhamit Gül, daha sonra basın mensuplarına yaptığı basın açıklamasında, demokrasi, ülke, yürütme ve Meclisin güçlendiği yeni bir döneme milletin izin verdiğini ifade ederek, "Ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz için hayırlı olsun’’ şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Gül, bir muhabirin, "Son günlerde cinsel istismara ilişkin düzenleme çokça konuşuluyor. Ne zaman gündeme gelecek ve içinde nasıl düzenlemeler olacak" sorusuna şu ifadelerle cevap verdi:

"Hükümetimizin bu konuda hazırladığı tasarı vardı. Cinsel istismara karşı en ağır cezaların, müeyyidelerin olduğu tasarımız hazır. Seçim nedeniyle yürürlüğe giremedi. Ama şimdi yeni dönemde elbette milletvekillerinin vereceği kanun teklifiyle yasama faaliyeti olacak. Umut ediyoruz, hep birlikte bu konuda en ağır cezayı getirecek, çocuklarımızı ve bu konudaki tüm mağdurları koruyacak düzenlemeyi hep beraber yapacağız."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.