Adalet Bakanı Gül'den FETÖ'nün Yargı Sürecine Yönelik Açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye'nin FETÖ mücadelesine ilişkin, ''Bu AK Parti'nin, siyasetin yapacağı bir mücadele değil devletin ve milletin mücadele ettiği bir süreç.'' diye konuştu.

Adalet Bakanı Gül'den FETÖ'nün Yargı Sürecine Yönelik Açıklama

Adalet Bakanı Gül'den FETÖ'nün Yargı Sürecine Yönelik Açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gazeteci Yazar Hakan Gül'ün  FETÖ'ye ilişkin yönelttiği önemli sorularını yanıtladı.

Türk yargısı FETÖ'den temizlendi mi?

40 yıldır bu yapıyla, kripto anlayışıyla yerleşmek isteyenleri 40 günde temizledik yaklaşımı büyük bir rehavet olur. Hiç bir şekilde sızmalara kriptolara izin vermeden bu çalışmaları yürütüyoruz.

Bu AK Parti'nin, siyasetin yapacağı bir mücadele değil devletin ve milletin mücadele ettiği bir süreç. Takiye üzerine kurulu bir örgüt oldukları için buna çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bu da ortak bir çaba ile yapılabilir. Ne yapıyorlardı, abiden Pensilvanya'dan emir alıyorlardı... Hiç bir yapının buna izin vermeyeceği yapıtı oluşturmak büyük bir zarurettir.

Devlet FETÖ tahribatından ciddi bir ders aldı mı? Bir daha darbe girişiminin yapılmaması için gerekli tedbirler alındı mı?

Bu büyük bir travma olarak yaşandı. Yasama kanun yollarıyla devlete sızmaların önünü kesmek için adımlar attı. Milletimiz seçilmişlere darbe yapmamak üzere büyük bir teyakkuz var. Bu konuda adımlar uygulamalar süreklilikle istikrarlıkla devam etmesi herkesin beklediği bir sonuç.

Bir takım tarikatların cemaatlerin bakanlıklara kurumlara sızdığına dair zaman zaman iddialar ortaya atılıyor. Bu konuda ciddi sorgulamalar yapılıyor mu?

Burada bir zihniyet anlamında hiç bir grubun devletin içinde örgütlü bir şekilde sızması, hiyerarşi dışında bir yapı oluşturulmasına asla izin verilemez. Devlet kendi kurumlarıyla ayakta durur. İlkeler, usüller bellidir. Hukukun üstünde hiçbir güç yoktur. Bu konuda herkesin inancı düşüncesi serbesttir. Bu mücadeleyi devlet asla izin vermez. Masum ve suçluyu da ayırt etmek çok önemli. Dindar kesimlerin hepsine de toptan halel getirmek asla doğru değildir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR