16 Bin Liralık Bileziği Çalıp Kaçtı

Batman'ın Gercüş ilçesinde bir kuyumcuya giren kadın, el çabukluğu ile 16 bin lira değerindeki altın bileziği çalıp kayıplara karıştı.

16 Bin Liralık Bileziği Çalıp Kaçtı

Olay, geçtiğimiz günlerde Gercüş ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi'nde bulunan bir kuyumcu dükkanında gerçekleşti.

Hayri İlik'e ait kuyumcu dükkanına gelen bir kadın, kolyesinin zincirinin koptuğunu ve takas etmek istediğini söyledi. İlik, bu sırada vitrindeki altınlara bakmak isteyen kadına bilezikleri çıkararak gösterdi.

İlik'in kolyeyi incelediği sırada dalgınlığından yararlanan kadın hırsız, el çabukluğu ile 16 bin liralık bileziği koluna takıp üzerini de yanında getirdiği elbise ile örttü. Daha sonra tamir edilen kolyesini alan kadın hırsız, kayıplara karıştı.

Yaşanan hırsızlık olayı, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi.

SAYIM YAPINCA ORTAYA ÇIKTI

Yaşadığı olayla ilgili konuşan iş yeri sahibi Hayri İlik, "30 Eylül'de eşarplı bir kadın iş yerine geldi, saat 16.00 sularında. Kadın, üzüm toplamaya giderken boynundaki zincirin koptuğunu, altın olan zincirini değiştirmek istediğini söyledi. Farklı bir zincir almak istediğini ve farkı neyse ödeyeceğini ifade etti. Dükkana girmeden önce vitrinin önünde uzun süre kaldı, vitrini kontrol etti. Daha sonrada vitrindeki bileziklere bakabilir miyim dedi, bende çıkartıp ona verdim. Bu arada da kopan zincirini kontrol ediyordum, çünkü kadının giyinişinden şüphelenmiştim. Zincirin sahte olup olmadığına bakıyordum." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri