Giresunspor'dan TFF ve MHK'ya Sert Tepki!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Giresunspor'da Asbaşkan Mustafa Tütüncü, ligde son olarak oynadıkları Alanyaspor karşılaşmasında yaşanan hakem hataları ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarda TFF ve MHK'yı hedef alarak adalet istedi.

15.09.2021-15:26 - (Son Güncelleme: 15.09.2021-15:26)Giresunspor'dan TFF ve MHK'ya Sert Tepki!

Giresunspor'da Spor Toto Süper Lig'de son olarak oynanan Alanyaspor karşılaşmasında yaşanan hakem hataları nedeniyle Asbaşkan Mustafa Tütüncü'nün yapmış olduğu açıklamalarda ;

MAÇ KAZANILIR,KAYBEDİLİR BU ÖNEMLİ DEĞİL!

Sahada topa hakim olan, atak yapan bir Giresunspor'u izledik. Yüzde yüzlük gol pozisyonlarına girmemize rağmen rakip kaleciyi geçemedik. Maçta futbol şansı bizimle değildi. Ancak maçlar kazanılır yada kaybedilir bunlar önemli değil. Futbol 3 ihtimalli bir oyun. Burada çok dikkat edilmesi gereken konu maçın orta hakemi ve VAR hakemidir.

VAR KAYITLARINI DİNLEMEK İSTİYORUZ

Şimdi bazı şeyleri sormadan edemeyeceğim. Birincisi, orta hakemle, VAR hakemi arasında geçen diyalogların ivedilikle açıklanamayacağını bilsek de en azından MHK başkanının bu kayıtları dinlemesi ve de kamuoyunu aydınlatması gerekmektedir. İkinci olarak; maçın orta hakemi Zorbay Küçük pozisyona çok yakın olmasına rağmen ne hikmetse pozisyonu göremediğini düşünelim peki bu durumda VAR hakemi olan Serkan Tokat o dakikalarda ne iş yapıyordu. Başka bir işle mi uğraşıyordu yoksa ekranı mı kapalıydı?

MUHATTAPLARDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Yoksa VAR hakeminin MHK üyelerine ve de atamanın başındaki kişiye yakın olmasından kaynaklı Zorbay Küçük, VAR hakeminin bulunduğu konumundan mı korktu? Önümüzdeki maçlarını hesaba katarak VAR hakeminin oyununa mı geldi? MHK Başkanı Serdar Tatlı ve Başkan vekili Metin Tokat (VAR) hakemi Serkan Tokat’tan memnun mudur? Yoksa ahbap-çavuş yada amca-yeğen ilişkileri Türk futbolunun önüne mi geçecektir? Açıklamalarını bekliyoruz.

FEDERASYON TAVRINI GÖSTERSİN DİYE BEKLİYORUZ

Koca bir camia 45 yıl aradan sonra kendi imkanlarıyla Türk futboluna hizmet vermeye çalışmaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı emeklerimizi görmekte midir? Yoksa Anadolu takımları gündemlerinde yok mudur? Tüm bu soruların cevabını spor kamuoyu merak etmektedir. Ya MHK başkanı çıkıp hakemleriyle ilgili açıklama yapsın ya da federasyon tavrını göstersin diye bekliyoruz.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal