Fenerbahçe seçim öncesi çalkantıda: Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında gerilim tırmanıyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle buluşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Koç, toplantıda takımın yıldız isimlerinden İrfan Can Kahveci, Fred, Ferdi Kadıoğlu ve Osayi-Samuel'in astronomik transfer teklifleri gelmediği sürece takımda kalacağını açıkladı. Ayrıca, Sportif Direktör Mario Branco'nun gelecek sezon da görevine devam edeceğini bildirdi.

29.05.2024-16:30 - (Son Güncelleme: 29.05.2024-16:57) Fenerbahçe seçim öncesi çalkantıda: Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında gerilim tırmanıyor

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde, 8-9 Haziran’da yapılacak olağan seçimli genel kurul öncesi mevcut başkan ve başkan adayı Ali Koç, çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Koç, başkan adayı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına sert eleştirilerde bulundu.

Ali Koç’un açıklamaları

Türk futbolunda yaşananlara değinen Ali Koç, şu ifadeleri kullandı:

"Futbol ekosistemi içerisinde kendi yapısını kurarak Fenerbahçe'mize her türlü haksızlığı, her türlü adaletsizliği hatta her türlü saldırıyı yapanlara karşı geldiğimiz günden beri mücadele ettik. Mücadelenin dozajı arttı. Her türlü riski alarak, doğru bildiğimiz yolda inandıklarımızla bir gram şaşmadan derdimizi anlatmaya çalıştık. Yeri geldi isim verdik, yeri geldi bahis konularına bayrak açtık. Yeri geldi TFF’nin yapısı, kurulları, seçim tarzı, hepsinde ne doğru biliyorsak söyledik. Eski zihniyetin tekrar buraya dönmemesi için, anti-Fenerbahçe lobisi dediğimiz bu lobinin sadece sportif rekabetten öteye, saha içi saha dışı unsurlarının fitilini ateşledik. Bu sezonun ikinci yarısında net bir duruşumuz var, sert bir duruşumuz var. İnanın Türk futbolunda son 20 yıldan beri yaşananlarla ilgili farkındalık oluşturulmaya başlandı. Bu kulüp 6 sene öncesine dönemez. Hepimiz kulübümüzü şampiyon yapmak istiyoruz. Ama ne demek borç beni ilgilendirmez? Bizden alacaklı bir tane sporcu yok. Sanki hiçbir şey yapılmamış gibi davranmak Kendi dönemlerinde Fenerbahçe'ye operasyon yapılırken haykırıp isyan edenler, bugün yine Fenerbahçe’mize karşı operasyon yapıldığında birliktelik değil ayrıştırma, bölücülük yapıyorsa, saldırıları küçümsüyorsa, hatta alay ediyorsa onların da Fenerbahçeliliğine yazıklar olsun. Fenerbahçe’nin birlik ve beraberliğinden bahsedip, 6 sene boyunca bir gram bu inanç doğrultusunda hamle yapmayan, eylemde bulunmayan, hatta Fenerbahçe tribünleri üzerinden baskı yapan, genel kurullar öncesi kongre üyelerinin karşısına çıkmayan, bel aşağı vuranlara yazıklar olsun. 6 sene boyunca hiç bunu yapmayıp, seçim arifesinde birlik ve beraberlikten bahsetmek ne kadar samimidir. Bunu da sizlerin vicdanına bırakıyorum. Soruyorum rakip adaya; siz nasıl bu gemiyi çevireceksiniz? Sizin bıraktığınız sezon Fenerbahçe futbol A takımının göğüs sponsoru yoktu. 2024 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bütün takımlarının boş reklam alanı yok ve bunu küçümsüyorsunuz.

"Seneye daha da güçlü bir kadro kuracağız"

Geçen sezon Mario Branco ile iyi işlere imza attık. Mario Branco bu sezon da bizimle devam edecek. Zaten birkaç aydır o ve ekibi önümüzdeki sezonun kadro mühendisliği için temaslar yapmaktadır. Aslında çok eksiğimiz yok; İrfan Can, Fred, Ferdi, Osayi bunların hepsi olağanüstü astronomik bir rakam gelmediği takdirde takımda kalacaktır. Seneye daha da güçlü bir kadro kuracağız. Geçmişte ders aldığımız, tecrübe edindiğimiz konulardan hareketle daha iyi nokta atışları yapacağız. Zaten kadromuz çok kuvvetli. Şu an kadromuza olan ilgi ve alakadan, kadro kalitemiz belli. Fenerbahçe’nin futbolcularının gittiği kulüpler, gittiği kulüplerden belli. Son 2 yıldaki dönüşümü şahitlik ediyorsunuz. Tünelin sonunda umut olduğunu, ışığın kocaman parladığını hissediyorsunuz diye düşünüyorum. Çünkü biz hissediyoruz. Biz herkesi yendik, sistemi yenemedik. Önümüzdeki sezon sistemi de yeneceğiz ve o cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek.

Futbol A.Ş.’yi daha aktif hale getireceklerinden de bahseden Koç, "Çok kuvvetli bir yönetim kurulu kurduğumuza inanıyorum. Seçime 3 gün kala nihai liste açıklanacak. Benim tarafımdan beklediğim bir değişiklik yok. Bir adım öteye gideceğiz. Erol Bilecik ve Fethi Sekin, SPK başvurularını hazırladılar. Futbol A.Ş.’yi bu yönetim kurulumuzla benzer bir şekilde bu yönetim kurulunun aynası gibi orada da çok güçlü isimlere yer vereceğiz. Futbol A.Ş.’yi daha aktif hale getireceğiz" 


Yıldız futbolcular takımda kalacak

Ali Koç, toplantıda takımın önemli futbolcularının durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. İrfan Can Kahveci, Fred, Ferdi Kadıoğlu ve Osayi-Samuel gibi yıldız oyunculara astronomik transfer teklifleri gelmediği sürece takımda kalacaklarını belirtti. Ayrıca, Sportif Direktör Mario Branco'nun görevine gelecek sezonda da devam edeceğini söyledi.

Sert eleştiriler: "Yazıklar olsun"

Ali Koç, başkan adayı Aziz Yıldırım'a yönelik eleştirilerini de esirgemedi. Koç, Yıldırım'ın açıklamalarına atıfta bulunarak, "Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu durumu ve yapılan haksızlıklara karşı verdiği mücadeleyi anlatarak, Yıldırım’ın eleştirilerini haksız bulduğunu belirtti.

Seçim öncesi zorlu süreç

Fenerbahçe’de yaklaşan seçimler öncesi yaşanan bu gelişmeler, kulüp içindeki rekabeti ve tansiyonu artırdı. Ali Koç, mevcut başkan olarak görevine devam edebilmek için Yüksek Divan Kurulu üyelerinden destek bekliyor. Aziz Yıldırım’ın ise geçmişteki tecrübeleri ve yaptığı hizmetlerle öne çıkmaya çalıştığı bu süreçte, iki başkan adayı arasındaki rekabet oldukça çetin geçeceğe benziyor.

Ali Koç'un açıklamaları, Fenerbahçe camiasında büyük yankı uyandırdı. Özellikle futbol takımıyla ilgili transfer stratejisi ve kulübün geleceği hakkındaki planları, taraftarlar tarafından merakla takip ediliyor. Koç’un sert çıkışları ve Aziz Yıldırım’a yönelik eleştirileri, seçim sürecinin ne denli zorlu geçeceğinin de bir göstergesi. Fenerbahçe camiası, bu kritik dönemde başkanlık seçimini ve sonrasında yaşanacak gelişmeleri dikkatle izlemeye devam edecek.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal