Fenerbahçe'den sonra Trabzonspor'da PFDK sevklerine cevap verdi: "Mehmet Büyükekşi'nin görevi bırakmasını talep ediyoruz"

Trabzonspor, Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili yapılan PFDK sevklerine ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada TFF'nin bu kararı verirken korkak davrandığı ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin derhal istifa etmesi gerektiği savunuldu. İşte detaylar...

01.04.2024-17:06 - (Son Güncelleme: 01.04.2024-17:14)

Trendyol Süper Lig’in 30. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylara ilişkin PFDK sevkleri yapılmasının ardından Fenerbahçe cephesinden açıklama gelmişti. Öte yandan Trabzonspor da olaylı Fenerbahçe maçının ardından yapılan sevklere dair açıklama yaptı.

“Mehmet Büyükekşi’nin istifasını istiyoruz”

Trabzonspor’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevkler; korkunun, baskı altında ezilmelerin, utanma duygusunun ortadan kalktığının ispatı, ahlaksızlığın da zirvesidir. Fenerbahçeli iki futbolcu Osayi Samuel ve Jayden Oosterwolde’nin milyonlarca insanın gözü önünde taraftarlarımıza yönelik ‘saldırısını’ sanki hiç yaşanmamış gibi görmezden gelen TFF; söz konusu oyuncuları bu eylemden değil de ‘kavgaya karışmak’ suçundan PFDK’ya sevk ederek daha az ceza almalarını sağlamıştır. TFF başka bir kanunsuzluğun altına da imza atarak taraftarımıza tekme atan Mert Müldür ve Michy Batshuayi’yi sevk etmeye gerek olmadığına karar verip, profesyonel bir oyuncunun saha içinde şiddete başvurmasını, Türkiye’de meşru kılmış ve hatta özendirmiştir. Türk futbolunun yeniden hak ettiği saygınlığa, adil ve dürüst rekabet ortamına geri dönmeye, dünya nezdinde kaybettiği itibarını geri kazanmaya acilen ihtiyacı vardır. Kulübümüz bu korkak, iradesiz ve aldığı kararlarla Türk futbolunun geleceğini dönüşü olmayan bir noktaya taşımakta olan taraflı yapının devam etmesine razı değildir. Başta Mehmet Büyükekşi olmak üzere kanun ve kural tanımayan bu yapının bugünden tezi yok görevi bırakmasını talep ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Trabzonspor


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal