Fatih Mert: 'Maçımız Tekrar Edilmeli'

Süper Lig'de kalmak için çalışmalarını sürdüren MKE Ankaragücü, 2-1 yenildikleri Başakşehir karşılaşmasında attıkları ikinci golün ofsayt sebebiyle iptal olması sebebiyle federasyona itiraz ettiklerini duyurdu.

23.06.2020-12:49 - (Son Güncelleme: 23.06.2020-12:47)Fatih Mert: 'Maçımız Tekrar Edilmeli'

Ankaragücü’nün Başkanı Fatih Mert, "Bir yanda bizim sayılmayan golümüz, diğer yanda Gaziantep'in aynı pozisyonda sayılan golü… Resmen çifte standart! Maçımız tekrar edilmeli" ifadelerini kullandı.

Galatasaray- Gaziantep maçında aynı pozisyonda gelen golün sayıldığına vurgu yapan Başkent temsilcisi, kendileri aleyhine kural hatası yapıldığını düşünüyor. Açıklamalarda bulunan Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, "Biz hakkımızı istiyoruz" dedi.

'HAKKIMIZ VE EMEKLERİMIZ ÇALINIYOR'

Aylardır çalıştıklarına vurgu yapan Mert, "Bir yanda bizim sayılmayan golümüz, diğer yanda Gaziantep'in benzer pozisyonda sayılan golü. Kulüp olarak golümüzün sayılıp 2-0'dan ve golümüzün iptal edildiği 22'nci dakikadan itibaren mücadelenin tekrar oynanmasını istiyoruz. İtirazımızı yaptık. Ligde kalmak için büyük bir savaş veriyoruz. Ancak hakkımız ve emeğimiz çalınıyor. Buna göz yummak mümkün değil. Adalet istiyoruz" şeklinde konuştu.

'POZİSYONLAR ARASINDA NE FARK VAR!'

Başakşehir'in attığı golde el olduğunu belirten Başkan Fatih Mert, "Bizim iptal edilen golümüzde ise ofsayt yok. Sonra Galatasaray-Gaziantep maçına bakıyoruz. Twumasi'nin attığı gol ile bizim iptal edilen golümüz arasında ne fark var! Resmen çifte standart var. Kaybettiğimiz maçın hakemleri skora doğrudan etki yaptı. Başakşehir kulübesinden hakem Hüseyin Göçek'e itirazlarda bulunuldu. Çok net duyuldu. Hakemin üzerinde baskı vardı. Bu işin peşini bırakmayacağız" şeklinde konuştu.

'ERMAN TOROĞLU NE DEDİ? ANKARAGÜCÜ'NÜN GOLÜ SAYILMALIYDI'

“Gaziantep'in Galatasaray'a attığı ikinci gol çok enteresan. Neden? Evvelsi gün Ankaragücü-Başakşehir maçında bu pozisyondan daha net bir pozisyonda gol oldu. Hakem Hüseyin Göçek... VAR'la konuştular ve VAR'a gitmeden golü iptal ettiler. Gaziantep'in pozisyonu, A.Gücü'nün attığı golden daha karmaşıktı. Yani A.Gücü'nün attığı gol pozisyonu bu gole göre daha netti. Sayılsa maç 2-0 olacaktı. Gaziantep'in attığı gol sayıldı. Hangisi doğru? Bence sayılan gol doğru.”

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR