Fahrettin Altun, Türk Konseyi Toplantısı için Bakü’ye Gitti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Bakü’de bugün düzenlenen “Türk Konseyi Medya ve Enformasyondan Sorumlu Bakanlar ve Başkanlar Toplantısı”na katıldı.

10.04.2021-16:59 - (Son Güncelleme: 10.04.2021-16:59)Fahrettin Altun, Türk Konseyi Toplantısı için Bakü’ye Gitti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Bakü'de düzenlenen, Türk Konseyi Medya ve Enformasyondan Sorumlu Bakanlar ve Başkanlar 3. Toplantısı'na katıldı. Toplantıdan önce Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hajiyev ile bir araya gelen İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ikili müzakerelerin olumlu geçtiğini bildirdi.

Toplantı esnasında söz hakkı alan Fahrettin Altun, “12 yıllık süreçte konsey, hızla kurumsallaştı ve uluslararası arenada önemli bir platform haline geldi” şeklinde konuştu. 

''SALDIRILAR KARŞISINDA BAĞIŞIKLIK GELİŞTİRMEMİZ BİR MECBURİYETTİR''

İletişim Başkanı Altun'un toplantıdaki konuşması:

“Bugünkü dünya 12 yıl önceki dünya değil. Dünya, hızlı ve kapsamlı değişim ve dönüşüm sürecinden geçti. Elbette ki soydaşlarımız Türk dünyasının dört bir yanında ciddi varoluşsal tehditlerle karşı karşıya kaldı. Özellikle bu süre zarfında Suriye, Irak ve Doğu Akdeniz’den Türklüğün izlerini silip atmak için sistematik bir kampanya yürütüldüğüne hepimiz şahit olduk. Türklüğe karşı yürütülen bu saldırıların hedefi yalnızca fiziki mevcudiyetimizle sınırlı kalmadı. Temelde adımızı ve itibarımızı da hedef aldı. Bu söz konusu itibarsızlaştırma çabaları dış kaynaklı olmakla birlikte maalesef içerdeki işbirlikçilerin katkılarıyla da devam etti. İçinde bulunduğumuz hakikat ötesi bu dönemde, algı operasyonları da bu saldırılara eşlik etti. Bu anlamda, bu yeni nesil tehditler karşısında bizim Türk dünyası olarak güç birliği yapmamız, birbirimizi koruyup kollamamız ve bu saldırılar karşısında bağışıklık geliştirmemiz bir mecburiyettir.” 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR