Esmerler İçin Makyaj Sırları

Esmer ten, kendini gösterecek güzel bir makyajla göz alıcı olacaktır. Peki esmerler için makyaj sırları nedir? Esmer kadınlar makyaj yaparken nelere dikkat etmelidir? Gelin şimdi bunları inceleyelim.

22.06.2020-17:15 - (Son Güncelleme: 22.06.2020-17:12)Esmerler İçin Makyaj Sırları

Makyaj yaparken cildinizin renk tonlarını dikkate almak daha başarılı bir makyaj sonucuna ulaşmak için elzemdir. Çoğu makyaj malzemesi farklı cilt tonları için üretilmiş sayısız çeşitlenmeye sahiptir.

Esmer Kadınlar İçin Makyaj Öncesi Hazırlıklar
Esmer tenli kadınların cildinin yağlanmaya daha eğilimli olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle makyajınızı yapmadan önce cildinizi jel yardımıyla yağ ve kirden arındırmalısınız.

Bir sonraki adım ise nemlendirme. Başarılı bir makyaj için nemlendirme her cilt tipinde önemli bir yere sahiptir. Cildinizi nemlendirdiğinizde makyaj ürünlerinin cildiniz üzerinde daha rahat yayıldığını ve karıştığını göreceksiniz.

Makyaja başlamadan önce base olarak kullanabileceğiniz ürünler makyajınızın kalıcılığını arttıracaktır.

Esmer Kadınlar Nasıl Fondötenler Seçmelidir?
Piyasadaki fondötenlerin çoğu ne yazık ki açık renklere odaklanmaktadır. Ancak esmer tenlere yönelik fondötenler de bulunabilmektedir. Teninizin çok açık tonlarında fondötenler seçmek hem yüzünüzün renginin soluk gibi görünmesine hem de yüzünüzün vücudunuzla uyum sağlamıyormuş gibi görünmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle cilt tonunuza yakın fondötenler tercih etmelisiniz.

Çok yoğun yapıdaki fondötenlerden ziyade cildinizin renginin güzelliğini perçinleyecek daha light yapıdaki fondötenleri tercih ederek doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Esmer Kadınlar Hangi Rujları Tercih Etmelidir?
Esmerler için makyaj sırları arasında ruj için doğru tonu bulmak da bulunuyor. Eğer rujunuzun belirgin görünmesini istiyorsanız koyu renk tonlarını tercih etmelisiniz. Açık renkli rujlar teninizle uyum sağlamayarak yüzünüzü soluk gösterme potansiyeline sahiptir.
Parlak yapıda rujlar kullanmanız dudaklarınızın güzelliğini daha da ön plana çıkaracaktır.

Esmer Kadınlar Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?
Göz makyajı, makyajın en can alıcı yerlerinden biridir. Gözler, genellikle yüze ifade katmaları ve iletişim açısından önem arz etmeleri nedeniyle önemlidir.

Esmer kadınlar göz makyajı yaparken gözlerini ve göz renklerini belirginleştirici tonlar kullanmaya dikkat etmelidir. Genellikle zümrüt yeşili, koyu kahverengi, mürdüm, yakut kırmızısı gibi iddialı renkler esmerler için önerilmektedir.

Göz renginizin kendi tonlarında renkler kullanmak göz renginizi gölgede bırakabileceği için kendi renk tonlarınızda far kullanmamaya özen göstermelisiniz. Kontrast renklerin kullanımı göz renginizi ortaya çıkararak size büyülü bakışlar kazandıracaktır.

Esmer Kadınlar için Kontür Teknikleri Nelerdir?
Esmerler için makyaj sırlarının olmazsa olmazlarından bir tanesi de yüzü gölgelendirmede doğru tekniklerin kullanılmasıdır.

Bu durumda söz konusu olan yüz rengi ve yüz şeklinin dikkate alınmasıdır.
Elmacık kemikleri, alın çizgisi, çene kemiği ve burun üzerine uygulanacak bronzerlar yüzünün hatlarını belirginleştirerek makyajını tamamlayacaktır.
Kontür işlemini göz pınarları, burun ucu ve dudak üstünde uygulayacağın highlighter uygulamasıyla tamamlayabilirsin.

Ayrıca koyu renkli ve kiremit tonlu allıklar yanaklarını canlı göstererek yüzüne bambaşka bir canlılık katmana yardımcı olur.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR