Eşini ve Kayınvalidesini Öldüren Sanığın Yargılanması Devam Ediyor

Avcılar’da eşini ve kayınvalidesini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mehmet Reşit Çelik’in davasının görülmesine devam edildi.

13.09.2019-14:01 - (Son Güncelleme: 13.09.2019-13:58)

Avcılar'da bir okulda müdür yardımcısı olan eşi Ayşegül Çelik'i (39) ve onun annesi Fehime Küçük'ü (58) öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Mehmet Reşit Çelik'in (41) davasının görülmesine devam edildi. 

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Mehmet Reşit Çelik ile taraf avukatları hazır bulundu.

ÖLÜRKEN ‘ÇOCUKLARIM' DİYE SAYIKLAMIŞ

Duruşmada tanık olarak dinlenen Polat E., olay günü Ayşegül Çelik'in odasındaki klimanın bozuk olduğunu bu nedenle klimacı çağrıldığını söyledi. Tamircinin gelmesinin ardından maktulün kendisine gürültüde çalışamadığını söylediğini aktaran tanık, Ayşegül Çelik'in ayrıca çocuğunun doğum günü olduğunu söyleyerek işten erken çıkmak istediğini beyan etti. Tanık Polat E. “Ayşegül Çelik'e izin verildikten yaklaşık 1 saat kadar sonra klimacı tekrar okula gelmiş. Ayşegül hanımı kaçırıyorlar diye güvenliğe söylemiş. Bizim aklımıza tinerci gibi bir şey geldi. Kendisi ailevi sorunlarını hiç anlatmazdı. Sadece boşanma davası açtığını biliyorum. Olay yerine gittiğimizde yerde kan vardı. Ayşegül Hanım ‘çocuklarım' diye sayıklıyordu” ifadelerini kullandı.

 “ABLAMI DA MI VURMUŞ?”

Tanık Polat E., Ayşegül Çelik'in ailesine haber vermek için evine gittiğinde ise maktulün kız kardeşinin kapıda ağladığını söyledi. Tanık, “Ayşegül Hanım'ın kardeşine neden ağlıyorsun? Bir şeyi yok hastaneye kaldırıldı' dediğimde kardeşi ‘ablamı da mı vurmuş' diyerek iyice ağlamaya başladı” şeklinde beyanda bulundu. Tanık, Ayşegül Çelik'in annesinin de öldürüldüğünü orada öğrendiğini kaydetti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR