Esed Güçleri İdlib'deki Katliamlara Devam Ediyor

Esed rejiminin İdlib'in güney kırsalındaki sivil yerleşimlere düzenlediği saldırılarında bir sivil hayatını kaybetti, üç sivil yaralandı.

23.09.2019-11:32 - (Son Güncelleme: 23.09.2019-11:30)

Beşşar Esed rejiminin, Suriye'nin kuzeybatısında bulunan İdlib'in güney kırsalındaki yerleşimlere top, roket ve havan gibi karadan karaya atış yapan silahlarla gerçekleştirdiği saldırılarda bir sivil yaşamını yitirdi, üç sivil yaralandı.

Rejim güçleri, dün gece saatlerinde İdlib'in güneyindeki Marrıthırme, Et Tuh, Has ve Kefer Avid köylerine top, roket ve havan gibi karadan karaya atış yapan silahlarla saldırılar yaptı.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) yetkililerinin aktardıklarına göre, dün gece geç saatlerde İdlib'in Kefer Avid köyüne yapılan saldırıda bir sivil öldü, üç sivil yaralandı.

Esed rejiminin ve destekçisi Rusya'nın ay başından bu yana İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava ve kara saldırılarında 20'den fazla sivil hayatını kaybetti.

Türkiye ve Rusya arasında 17 Eylül 2018'de imzalanan mutabakattan bu yana İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde, rejim ve Rusya'nın saldırılarında bin 300'den fazla sivil öldü. Saldırıların yoğun olduğu yerlerden nispeten sakin yerlere ve özellikle Türkiye sınırı yakınına göç edenlerin sayısı ise 1 milyon 42 bine ulaştı.

Son Dakika Dünya Haberleriiçin aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR