Erzurum Kongresi'nin 102. Yıl Dönümü Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan Mesaj Yayımladı

Erzurum Kongresi'nin 102 yılı sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından mesaj yayımladı.

24.07.2021-09:57 - (Son Güncelleme: 24.07.2021-10:05) Erzurum Kongresi'nin 102. Yıl Dönümü Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan Mesaj Yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Kongresi'nin 102. senesi sebebi ile sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

Aziz milletin, vatanın bölünmezliğine ve bağımsızlığına ilişkin inancını kararlı bir şekilde ortaya koyduğu Erzurum Kongresi'nin, Milli Mücadele'nin rotasının belirlenmesi itibarı ile tarihi bir öneme sahip olduğunu ifade Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Milli sınırlar içinde vatanın bölünmez bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı'', ''manda ve himayenin kabul edilemeyeceği'' şiarı ile Erzurum Kongresi'nde milli iradenin milletin mukadderatına hakim kılınmasının esas alındığına dikkat çekti.

Erzurum Kongresi'nde milletin, her türlü işgal ve müdahalesine karşı birlik ve beraberlik içinde topyekun savunma ve mücadele iradesini tüm dünyaya ilan ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadelere yer verdi: 

BUGÜN DE BİZLERE REHBER OLMAKTA VE GÜÇ KATMAKTADIR

''Erzurum'da alınan 'milli mutabakat' niteliği taşıyan kararlarla Kurtuluş Savaşı'nı Büyük Zafer'e ulaştıran yolun ilk adımları atılmıştır. Milli Mücadele yıllarında kendini gösteren bu yüksek şuur ve irade, bugün de bizlere rehber olmakta ve güç katmaktadır. Ekonomiden savunma ve dış politikaya kadar bütün alanlarda bağımsızlığımızı pekiştirmek, haklarımızı korumak, ülkemizi daha da güçlendirmek için aynı azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarihimizden aldığımız ilhamla birlik ve beraberlik içinde geleceğe emin adımlarla yürümeye, büyük ve güçlü Türkiye için var gücümüzle gayret göstermeye devam edeceğiz. Erzurum Kongresi'nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve minnetle yad ediyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.''

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal