En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak biletleri pek çok faktörden etkilenebilir. Ucuz bilet bulabilmek biraz bilgi ve sürekli araştırma gerektiriyor. İşte ucuz bilet bulabilme şansınızı arttırabilecek tüyolar:

25.12.2018-15:34 - (Son Güncelleme: 25.12.2018-15:34)En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sık sık seyahat etmeyi sevenleri en çok düşündüren ve sınırlandıran konu bilet fiyatlarının çok masraflı olmasıdır. Tatil planı yaparken ucuz bilet arama meselesi o kadar da kolay değil. Ucuz bilet bulabilmek için işin detayına inip birkaç ipucuna dikkat etmek gerekiyor.

Uçak biletleri pek çok faktörden etkilenebilir. Ucuz bilet bulabilmek biraz bilgi ve sürekli araştırma gerektiriyor. İşte ucuz bilet bulabilme şansınızı arttırabilecek tüyolar:

1.SEYAHAT TARİHLERİNİZDE ESNEK DAVRANIN 

Uçak bileti fiyatları dönemden döneme değişme gösteriyor. Yılbaşı, bayram ve okul tatilleri en çok tatile çıkılan dönemler. Özellikle Haziran-Ağustos ayları arasındaki dönem en çok sıkışıklığın olduğu bir dönem. Bu dönemlerde bir çok insan seyahat etmeyi tercih edeceğinden doğal olarak uçak bileti fiyatları da daha yüksek oluyor. Eğer zaman kısıklığınız yoksa ve esnek davranabiliyorsanız bu dönemlerden uzak tarihlere plan yapın.

2. BİLET ALMAK İÇİN EN UYGUN ZAMANI KOLLAYIN

Bir çok kişi hafta sonu uçmayı tercih ettiğinden hafta içi uçak fiyatları daha ucuz oluyor. Bilet almak için hafta içi en uygun gün Çarşamba-Perşembe öğleden sonra.
Biletinizi daha da ucuza getirmek istiyorsanız ülke içi uçuşlarda biletinizi en azından 1 ay önce almanız tavsiye edilir. Uçuşa son 2 hafta kala bilet fiyatlarında yaklaşık %5’ten 30’a kadar artış görülüyor.

3. UÇAK BİLETİ ARAMA MOTOLARINI KULLANIN

Tek tek havayollarının bilet fiyatlarını araştıracağınıza bu sizin yerinize kısa sürede yapan arama motorlarını kullanın. Arama motorları tüm havayollarının bilet fiyatlarını karşılaştırıp en ucuz bileti bularak sizin önünüze getirir. Aplikasyon olarak da telefonunuza indirebileceğiniz bu arama motorlarını sık sık kontrol ederek bir rutin haline getirin.

4. BİLETİNİZİ ERKENDEN ALIN

Uçuş tarihine yaklaştıkça bilet fiyatlarında önemli bir artış söz konusu. Özellikle uçaktaki en ucuz koltuklar satıldıktan sonra havayolları kalan koltukları daha yüksek fiyatlara satıyor. Bilet fiyatları günlük hatta saatlik farklılıklar gösterebiliyor. Bu noktada rezervasyonunuzu son dakikaya bırakmayıp erkenden yapmanız bütçeniz açısından faydalı olacak.

5. ALTERNATİF HAVAALANLARINI TERCİH EDİN

Büyükşehirlerin neredeyse hemen hepsinde 2 tane havayolu bulunmakta. Sizde daha az tercih edilen havayolunu kullanarak uçak biletinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Mesela Atatürk Havaalanı yerine Sabiha Gökçeni tercih edebilirsiniz. Yeni açılan İstanbul Havaalanın'da bir süreliğine uygun olacağını aklınızdan çıkarmayın. Yurtdışı seyahatlerinizde de bu tüyoyu kullanmayı unutmayın.

6. MİL BİRİKTİREN BANKA KARTLARINI TERCİH EDİN

Günlük hayatınızda yaptığınız alışverişlerde normal banka kartlarındansa mil biriktiren kartları tercih ederek ödemenizi bu kartlarla yapın. Daha sonra bilet alacağınız zaman alışverişlerinizden birikmiş olan milleri kullanarak tasarruf edin.

Son Dakika Seyahat Haberleri için aşağı kaydırın.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal