TOKİ'nin Yüzde 22 İndirim Kampanyasından 4 Bin 389 Borçlu Faydalandı

TOKİ'nin borcunu ödemek isteyenlere uyguladığı yüzde 22 indirim kampanyasına ilgi büyük oldu. Kampanyaya 16 günde 4 bin 389 kişi başvurdu.

TOKİ'nin Yüzde 22 İndirim Kampanyasından 4 Bin 389 Borçlu Faydalandı

TOKİ'nin Yüzde 22 İndirim Kampanyasından 4 Bin 389 Borçlu Faydalandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu peşin verip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yapılan indirim kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 16 günde 4 bin 389 konut ve iş yeri alıcısı kampanyadan faydalandı.

21 Mart'ta başlayan indirim kampanyasından faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 19 Nisan Cuma gününe dek ilgili bankaya başvuru yapması lazım. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz hususu indirim oranından faydalanılamayacak. Kampanyadan tüm borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da faydalanıyor. Borcun hepsini kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak koşulu ile yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlandı.

210 BİN KİŞİ YARARLANACAK

210 bin konut ve iş yeri alıcısının faydalanabileceği kampanyaya, başvuru yapmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının TOKİ'ye vermekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun olmaması lazım.

Satışları 2017 sonuna dek yapılmış ve geri ödeme taksidi 2017 sonuna dek başlayan konut ve iş yeri sahiplerinin faydalanabileceği kampanyaya, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler dahil edilmedi.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi alabilecek.

Son Dakika Emlak Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Emlak Haberleri