Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar Barışı Başvurularında Son 4 Güne Girdik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum,“İmar barışı sürecinde artık son 4 güne girdik. 15 Haziran'da imar barışı başvuru sürecimiz tamamlanıyor. Ödemelerimiz de 30 Haziran sürecinde tamamlanmış olacak. İmar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı. 1 milyarın üzerinde bir bedeli yatırdılar" dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar Barışı Başvurularında Son 4 Güne Girdik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar Barışı Başvurularında Son 4 Güne Girdik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Eyüpsultan'da vatandaşlarla görüştü. Bakan Kurum'a Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de eşlik etti. Vatandaşlarla muhabbet edip yaşadıkları problemleri dinleyen Kurum, imar barışı ve kentsel dönüşüme ilişkin bilgiler verdi.

“İMAR BARIŞINDAN YAKLAŞIK 10 MİLYON VATANDAŞIMIZ FAYDALANDI”  

İmar barışında son 4 güne girildiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “ İmar barışı sürecinde artık son 4 güne girdik. 15 Haziranda imar barışı başvuru sürecimiz tamamlanıyor. Ödemelerimiz de 30 Haziran sürecinde tamamlanmış olacak. Bugüne kadar imar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı. 19 milyarın üzerinde bir bedeli yatırdılar. Tabi imar barışı ile birlikte mülkiyet sorunlarını elektrik, doğalgaz, su alabilmelerine ilişkin sorunlarını çözmek amacıyla bu sürecini hep beraber işlettik. Bu süreçte 10 milyon vatandaşımızın bu sorunlarını çözme sürecine hep birlikte gitme sürecine gitmiş olduk. Artık son 4 günde de vatandaşımız yine yoğun bir şekilde bu başvurularını yapyorlar.

Bu başvuruların bitmesine müteakip de artık ikinci aşamada da mülkiyetlerine geçerek sorunlarını halletmiş olacağız. Tabi imar barışının bir başka olumlu etkisi de şu olacak. Bugün Eyüpsultan Belediyemizde vatandaşımızın hazine mülkiyetine ait yerlerde senelerde yaşadığı fakat mülkiyete konu olmadığı alanlar hakkında kentsel dönüşüm sürecinde kendilerinin bir mülkiyeti olmuş olacak. Bu mülkiyet dahilinde de kentsel dönüşüm projelerine girmiş olacak” şeklinde konuştu.

Son Dakika Emlak Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Emlak Haberleri