Türkiye'nin En Zengin İsmi Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak Oldu

Forbes Türkiye, ülkenin en zengin 100 kişisini açıkladı. Buna göre önceki yıllarda birinci sırada olan Murat Ülker ikinci basamağa gerilerken, birinci sırayı Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak aldı.

Türkiye'nin En Zengin İsmi Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak Oldu

Türkiye'nin En Zengin İsmi Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak Oldu

Forbes Türkiye, en zengin 100 Türk'ü listelediği Forbes 100 listesini duyurdu. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak, 100 milyon dolar farkla, son beş senedir listenin en üstünde olan Murat Ülker'i geride bırakarak Türkiye'nin en zengini oldu. Ilıcak, Forbes 100 tarihinde bu unvanı kazanan altıncı kişi. Önceki senelerde Erol Sabancı, Hüsnü Özyeğin, Mehmet Emin Karamehmet, Ferit Şahenk ve Murat Ülker bu unvanın sahibi olmuştu.

MİLYARDER SAYISI 11 KİŞİ AZALARAK 29'A DÜŞTÜ

Forbes Türkiye, bu sene 14'üncü defa hazırladığı en zengin 100 Türk listesini duyurdu. 119 kişiden meydana gelen Forbes 100'ün toplam serveti 99,9 milyar dolar olarak kaydedildi. Geçen sene 40'a çıkan milyarder sayısı ise 11 kişi düşerek 29 olarak kaydedildi. Listede olan dolar milyarderleri Forbes Amerika tarafından gelecek hafta duyurulacak global milyarderler listesinde de yer alacaklar.

Listenin ilk esnasında 3,8 milyar dolarlık servetiyle Erman Ilıcak yer alıyor. Son beş senenin en zengini Murat Ülker ise 3,7 milyar dolarlık servetiyle ikinci basamağa düştü. Üçüncülüğü 2,1 milyar dolarlık servetleriyle Hüsnü Özyeğin ve Osman Kibar paylaştı.

TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEKLER

Forbes Türkiye'nin duyurduğu forbes 100 listesinde 'dolar milyarderi' olarak olan 29 kişi, Forbes ABD'nin çok yakında duyuruacağı global milyarderler listesinde Türkiye'yi temsil edecek.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri