OVP'nin Açıklanması Öncesi Dolarda Düşüş Devam Ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün açıklayacağı Orta Vadeli Program (OVP) öncesinde dolarda düşüş gözlendi. Dolar şu sıralar 6,21 seviyelerinde seyrediyor.

OVP'nin Açıklanması Öncesi Dolarda Düşüş Devam Ediyor

Dolar fiyatları 6,25 TL düzeyinde, Euro fiyatları ise 7,32 TL düzeyinde seyrediyor. Piyasalar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün duyuracağı Orta Vadeli Program'ı izleyecek.

DOLAR DÜŞÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR

Orta Vadeli Program'a (OVP) dair beklentiler ve gelişmekte olan ülke para birimlerindeki pozitif havanın da yardımı ile dün yönünü aşağı döndüren dolar kuru, güne 6,26 TL düzeyinden giriş yaptı. Dolar kuru gün içinde en düşük 6,23 TL'yi, en fazla 6,28 TL'yi görürken; saat 09.42 itibarıyla 6,25 TL'de seyrediyor. Euro kuru ise şu dakikalarda 7,32 TL'de seyrediyor.

Doların dünyada en fazla işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini ifade eden dolar endeksi, yüzde 0,03 düşüşle 94,09 düzeyinde hareket ederken, Euro/dolar paritesi 1,16 düzeylerinde.

GÖZLER OVP'DE

Saat 11.00 itibariyle duyurulması beklenen OVP'de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) sert faiz yükseltmesi sonrasında mevcut para politikası ile ne kadar uyumlu ve etkili bir maliye politikasının ilan edileceği takip ediliyor. OVP'de piyasa taleplerini karşılayan bir program duyurulması durumunda TL'ye destek olması bekleniyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR