Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan İflas Eden Thomas Cook İçin Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Thomas Cook'un Türkiye'de 21 bin 33 konaklamalı misafiri bulunduğunu duyurdu. Bakanlık açıklmasında "Thomas Cook İngiltere’nin faaliyetlerinden zarar görebilecek işletmeler için üzerinde çalışan ‘Kredi Destek Paketi’ en kısa sürede hayata geçirilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan İflas Eden Thomas Cook İçin Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanlığı, dünyanın en büyük seyahat şirketleri arasında bulunan İngiliz tur operatörü Thomas Cook hakkında bir açıklama yayımladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından 178 yıllık köklü bir geçmişi bulunan Thomas Cook şirketi için yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İngiltere operasyonlarını 23.09.2019 tarihi itibariyle durdurma kararı alan Thomas Cook, Almanya, Rusya ve Nordic’de faaliyetlerine devam etmektedir. Bugün itibariyle Thomas Cook İngiltere’nin ülkemizde 21 bin 33 konaklamalı misafiri bulunmaktadır. 22.09.2019 dahil içeride konaklayan konaklayan Thomas Cook İngiltere misafirlerinin konaklamalarına ilişkin tüm ödemeleri ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) güvencesindedir. İşletmelerinde, Thomas Cook İngiltere misafiri konaklayan otellerin bu misafirlerinden ücret talep etmesi, odayı boşalttırması durumunda haklarında yasal işlem başlatılacaktır.

ZARAR GÖREN İŞLETMELERE KREDİ DESTEĞİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında Thomas Cook İngiltere’nin faaliyetlerinden zarar görebilecek işletmeler için üzerinde çalışan ‘Kredi Destek Paketi’ en kısa sürede hayata geçirilecektir.”

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR