Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda vatandaşlara sevindiren haberi verdi.

80 LİRALIK FATURAYI DEVLET KARŞILAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek' dedi.

Kredi kartı borcunu geri ödemekte zorluk çeken kişilere mevcut borçlarını daha rahat ödeyebilmeleri amacı ile imkan verileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankasından alacağı kredi ile borcunu kapatacak. Sonra ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjdeler şöyle:

350 BİN ESNAFA HALKBANK'TAN KREDİ

Hazine destekli esnaf kredileri bakiyesi 2018'de 31,1 milyar liraya çıktı. Esnafa destek 202 kat arttı. 2002'de esnafa uygulanan faiz oranı yüzde 47'ydi şimdi yüzde 5 seviyesine indi. Halkbank 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.

ÇİFTÇİYE DESTEK

Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL destek verilecek.

İŞ YERLERİNE SİGORTA PRİM DESTEĞİ

500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana yükselecek.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.