Kırmızı Et Fiyatları 55 Liraya Kadar Düştü

Fiyatıyla cep yakan kırmızı et fiyatları, Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumunun girişimleriyle yüzde 13 oranında indi. İndirimle beraber 65 liraya kadar ulaşan kemiksiz etin fiyatı 55 liraya düştü

Kırmızı Et Fiyatları 55 Liraya Kadar Düştü

Türkiye’de ekonomide meydana gelen dalgalanmalar her noktada olduğu gibi kırmızı et fiyatlarına da yansıdı.

Geçtiğimiz sene 35-45 lira arasında olan kırmızı et fiyatları, bu yıl 65 liraya kadar çıktı. Vatandaşların ucuza et tüketebilmesi için Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumu'ndan ortak bir çalışma geldi.

Bu çalışmayla geçen haftadan itibaren Adana’dan başlayan kırmızı et indirimi, ülke çapındaki kasap tezgahlarına da yansıdı. Yaklaşık yüzde 13 oranında indirimle beraber kemiksiz etin fiyatı 55 liraya, kemikli etin fiyatı ise 45 liraya kadar indi.

Et ve Süt Kurumu ile Türkiye Kasaplar Federasyonu olarak 26 Haziran’da bir toplantı düzenlediklerinive ülke çapında kırmızı et fiyatlarının sabitlendiğini bildiren Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, yeni fiyatların ilk olarak Adana’dan başlatıldığını belirtti.

Yağmur, “Bu çalışmamızdan önce fiyatlar 65 liraya kadar yükselmişti ancak 55 liraya kadar indirdik. Vatandaşlar fiyatlara inanamıyordu ancak şimdi kırmızı eti daha kolay alabiliyorlar. Önümüzdeki günlerde indirimin devam edeceğini ve fiyatların daha da aşağılara çekileceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Yağmur, büyük marketlerin sabit fiyat uygulamasına uymadığını ve buna ilişkin Ticaret Bakanlığı'nın bir çalışma yapması gerektiğini aktardı.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR