İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri Belli Oldu

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) İstanbul Havalimanı taksi ücretlerini hesapladı. İstanbul Havalimanı’na ulaşım en düşük 52 TL ile Arnavutköy’den, en yüksek 272 TL ile Şile’den olacak.

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri Belli Oldu

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri Belli Oldu

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’na ilçe ilçe ulaşım taksi tarifesini duyurdu. İstanbul’un 39 ilçesinden ulaşımın esas alındığı tarifeye bakılırsa en düşük ücret 52 TL ile Arnavutköy’den, en yüksek ücret ise 272 TL ile Şile’den gelecek yolculardan alınacak.

YOL VE KÖPRÜ ÜCRETLERİ İLAVE EDİLECEK

Şehrin ana merkezlerinden Beyoğlu ve Beşiktaş’tan İstanbul Havalimanı taksi tarifesi 145 TL tutarken, bu ücret Kadıköy’den 168 TL, Şişli’den 147 TL, Esenyurt’tan 155 TL ve Beylikdüzü’nden 154 TL olarak olarak belirlendi. Bu rakamlara yol ve köprü ücretini de ayrıca ilave etmek lazım.

HAVALİMANINDA TOPLAM 1000 TAKSİ GÖREVDE OLACAK

İstanbul Havalimanı’nda tam kapasiteye geldiğinde 1000 taksi hizmet eddecek. Bu taksilerin 800’ü sarı taksi, 100’ü turkuaz renkli üst segment taksi, 100’ü de vito tarzı lüks taksi olarak hizmet etmesi düşünülüyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz