Memurun enflasyon farkı zammı netleşti. Haziran ayı enflasyon oranlarının ilan edilmesinin sonrasında memurun ilave zam oranı da netleşti. Memur ve memur emeklileri toplu sözleşmeden gelen yüzde 3.5 zammın haricinde 6 aylık enflasyonun yüzde 4'ü geçerek yüzde 9.17 olması sebebiyle yüzde 5.17 fark alacak. Buna göre, enflasyon farkıyla beraber en az memur maaşının 3 bin 133 liraya, en az memur emekli maaşı ise 2 bin 149 liraya çıktı.

ZAMLI MAAŞLAR 15 TEMMUZ'DA YATACAK

Yılbaşında yüzde 4 zam alan memur ve memur emeklileri, enflasyondaki yükselişle ortaya çıkan 5,17 puanlık farkı temmuz ayında gerçekleştirilecek zamla alacak.

Toplam zam yüzde 3,5+ enflasyon farkı olacak. Memur ve memur emeklisine senenin ilk kısmında yüzde 4, ikinci kısmı için yüzde 3,5 zam kararı verilmişti.

Temmuz ayında memur, sözleşmeli personel ve memur emeklisi yüzde 8,67 zam alacak. İşçi ve Bağkur emeklisinin zam oranı ise yüzde 9,17 oldu.

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Temmuz'da alacak.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 3 BİN 133 LİRA

Maliye Bakanlığı, "Enflasyon farkıyla beraber en düşük memur maaşı 3 bin 133 liraya, en düşük memur emekli aylığı 2 bin 149 liraya yükseldi." biçiminde açıklama yaptı.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.