Emekliye 2 Bin 312 TL Ek Gelir

Binlerce emekli, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1.000'er lira ikramiye alacak. İkramiyeler Mayıs ve Ağustos ayında yatırılacak. Temmuz ayında ise SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşında 312 liraya varan yükselme yapılacak.

Emekliye 2 Bin 312 TL Ek Gelir

Hükümet, 30 Nisan 2018 tarihinde emeklilere, dul ve yetimlere her sene iki dini bayram öncesi 1.000'er lira ikramiye verilmesine karar vermişti. Bu sene Ramazan ve Kurban Bayramlarında emekliler 1.000'er liradan toplam 2 bin lira ikramiyenin sahibi olacak. Temmuz ayında ise maaşlarda 312 liraya varan yükselme gerçekleşecek. Bu şekilde emekliler bu yaz 2 bin 312 lira ek gelire kavuşacak.

MAYIS AYININ SONUNDA ÖDENMESİ NGÖRÜLÜYOR  

Ramazan Bayramı bu sene 4-6 Haziran tarihlerinde. 3 Haziran Arife günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu sebebple emeklilere 1.000 liralık bayram ikramiyesinin Mayıs ayının sonuna kadar ödenmesiplanlanıyor.

YENİ BAŞVURAN DA FAYDALANABİLECEK  

Emeklilerin hesabına 1.000 lira tutarındaki ikramiyelerin, SSK, Bağ-Kur ve memur dahil 12,5 milyon emekliye farklı günlerde yatması tahmin ediliyor. Büyük olasılıkla bu ödemeler 27-31 Mayıs tarihleri arasında hesaba yatırılacak. Geçtiğimiz sene 7 ve 8 Haziran olmak üzere 2 günde ödeme yapılmıştı.

Ödemelerin yapıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu senenin ilk ikramiyesinden faydalanabilecek. Emekliye bayramdan önce yalnızca ikramiye değil maaş da verilecek. Memur emeklisi maaşını 1-5 Haziran tarihinde alıyor. Fakat SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaşını, emeklilik kartındaki numarasına göre 17-28 Mayıs tarihleri arasında çekecek. Bu nedenle  SSK ve Bağ-Kur emeklisi bayrama maaşlarını çekmiş olarak girecek. Memur emeklisine de 31 Mayıs tarihine kadar ödeme yapılması tahmin ediliyor. Ağustos da emekliler için yine ikramiye ayı olacak.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri